Česká osmnáctka nestačila na MS obhájcům trofeje z USA

Česká hokejová reprezentace do 18 let prohrála ve svém druhém vystoupení na domácím mistrovství světa s trojnásobnými úřadujícími světovými šampiony z USA 0:5. Favorizovaní Američané měli na zimním stadionu v Břeclavi po celou dobu zápasu nad českými mladíky navrch, ale jejich odpor definitivně zlomili až ve druhé třetině, kdy během deseti minut vstřelili tři branky.

Čeští junioři podlehli na MS USA. Zleva Jakub Houfek brání Ryana Hartmana, situaci kontroluje brankář Marek Langhamer | Zdroj: ČTK

Gólový účet zápasu otevřel po 14. odehraných minutách Nicholas Kerdiles, když potrestal špatnou rozehrávku českého týmu. I přes neustálou převahu (Američané přestříleli v úvodní části svěřence trenéra Jiřího Vebra 15:2) držel naděje domácích hokejistů brankář Langhamer.

Po návratu z kabin se obraz hry nezměnil. Výstrahu nejprve vyslal na českou branku Louis, jeho střela ale ještě skončila na tyči. Až v 29. minutě při Volkově vyloučení přidal druhou branku Jacob Trouba tvrdou ranou, kterou ovšem musel potvrdit až videorozhodčí. Další gól padl opět při přesilové hře hokejistů ze Spojených států amerických, vsítil ho Seth Jones.

89 sekund před koncem druhé třetiny upravil po protiútoku střelou mezi Langhamerovy betony Quentin Shore na 4:0. Do kabin zamířil už před druhou přestávkou předčasně Slováček za krosček na Osterberga, rozhodčí jeho zákrok vyhodnotili jako nebezpečný a český útočník tak dostal trest 5 minut a do konce utkání.

Oslabení Češi ustáli a za rozhodnutého stavu se pustili také do útočení. Ovšem byl to opět český gólman, který musel lovit puk ze sítě. V 50. minutě ho naposledy překonal Ryan Hartman. Necelých sedm minut před koncem ale musel brankář Langhamer střídat. Při pádu na led mu spadla maska a s tržnou ránou se odporoučel do útrob stadionu.

Duel dochytal Polívka a stav se už nezměnil. Další zápas čeká svěřence kouče Jiřího Vebra v pondělí od 16:00 v Brně proti Kanadě.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:
Skupina A:

ČR - USA 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 14. Kerdiles, 30. Trouba, 33. Jones, 39. Shore, 50. Hartman. Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Gofman - Šichanov (oba Rus.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 3:1, navíc Slováček (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1857

Sestava ČR: Langhamer (54. Polívka) - Šidlík, Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal - Sedláček, Volek, Tomeček - Slováček, Zadražil, Hudeček - Vrána, Soumelidis, Simon - Matějček, Chlapík, Procházka. Trenér: Jiří Veber

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít