Česká reprezentace vstoupila do Chanel One Cupu vítězně

Hokejisté České republiky porazili v první utkání turnaje o Pohár Prvního programu, hraného v rámci Euro Jockey Tour, Finsko 2:1 v prodloužení.

Jaromír Jágr v souboji s Finy

Jaromír Jágr v souboji s Finy | Zdroj: ČTK

Česká republika - Finsko 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Český tým i s Jaromírem Jágrem s sestavě diktoval v úvodním dějství tempo, ale po pár náznacích brankových příležitostí se prosadili hosté. Prosadil se člen elitní finské formace Jarkko Immonen.

Češi ale oplatili svému soupeři stejnou mincí už po 28 vteřinách. Dvě střely za sebou vypálil od modré Blaťák a ta druhá se od betonu Tarkkiho přímo k Jaromíru Jágrovi, který třicátým gólem v reprezentaci vyrovnal.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Pavla Petra

Druhá třetina sice branku nepřinesla, ale diváci se rozhodně nenudili. Češi měli více ze hry a dvakrát dokonce zazvonili na tyč finské branky. Nejprve Vašíček bombou z levého kruhu a pak také Rolinek.

Právě druhá zmíněná situace stojí za zmínku. To totiž Jágr u pravého mantinelu zavzl puk asi metr do třetiny a možná pět vteřin stál nehnutě s kotoučem na čepeli. Pak křížnou přihrávkou přes celé pásmo našel hokejku najíždějícího Rolinka a po jeho teči skončil kotouč na břevně Tarkkiho branky.

Třetí třetina nabídla opět rychlý hokej z množstvím šancí, ale nyní to byli Finové, kdo mohl rozhodnout o vítězství. Jek v přesilovce pěti proti třem, tak při několika přečísleních se však výborně představil Schwarz hájící českou branku.

Zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm se odehrálo pouze 100 vteřin, pak vypálil od modré Čáslava a jeho střelu tečoval do finské branky Čajánek.

Branky a nahrávky: 8. Jágr (Blaťák, Čajánek), 62. Čajánek (Čáslava, Jágr) - 7. Immonen (Pettinen). Rozhodčí: Persson, Sjöberg (oba Švéd.) - Kalivoda, Pouzar (oba ČR). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 12.563.

Česko: Schwarz - Němec, Blaťák, Novák, Čáslava, Krstev, Kutlák, Sičák, Mojžíš - Jágr, Hudler, Čajánek - Bednář, Červenka, Rolinek - Klepiš, Vašíček, Hubáček - Irgl, Hlinka, Novotný. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Finsko: Tarkki - Mäenpää, Puistola, Aalto, Väänänen, Kuukka, Pettinen, Tuomainen, Hietanen - Erkinjuntti, Immonen, Pihlman - Hentunen, Lehterä, Koivisto - Pihlström, Kontiola, Peltonen - Louhivaara, Hytönen, Komarov. Trenér: Jukka Jalonen.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít