České Budějovice už přišly o prvoligový fotbal, teď mohou ztratit i hokej

Sportovní fanoušci v Českých Budějovicích už museli pro další sezónu oželet prvoligový fotbal. A teď si kladou otázku, zda nepřijdou také o extraligový hokej. HC Mountfield se totiž v důsledku zatím nevyřešené ‚pivní kauzy‘ možná postěhuje někam jinam - a není tak docela vyloučeno, že o tom bude rozhodnuto už dnes večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 50. kola hokejové extraligy HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 22. února v Českých Budějovicích. Českobudějovický brankář Pavel Kantor chytá střelu, před ním jsou spoluhráč František Ptáček a Petr Čajánek ze Zlína (uprostřed). | Zdroj: ČTK

Na dobře utajeném místě a v blíže neurčenou hodinu se prezident klubu Miroslav Schön setká s vedením města a se zástupci budějovického Budvaru.

Naděje na to, že by Budvar ustoupil pivovaru Radegast, který je oficiálním partnerem nejvyšší domácí soutěže, se v dané chvíli opravdu nezdá být příliš velká. A tentýž pocit má zatím ředitel extraligy Josef Řezníček.

„Z obou prohlášení vidím, že strany jsou hodně daleko od sebe, ale my zatím vyčkáváme na to, jak se situace vyvine.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Možná už večer bude rozhodnuto o osudu českobudějovického extraligového hokeje

Budějovickým hokejovým fanouškům je teď asi do pláče při pomyšlení na to, že by si HC Mountfield našel jiné působiště. Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, ale faktem je, že vedení klubu zkouší počítat i s variantou brzkého stěhování. A pokud by k tomu nakonec opravdu došlo?

„Pouze jejich domácí zápasy by se hrály na jiném stadionu – ale jestli to bude Hradec Králové nebo jiné město, to bychom jen předjímali. V tomto ohledu to ale nezpůsobí žádné problémy, co se týká rozlosování,“ tvrdí ředitel soutěže.

„Jediná věc, která se musí řešit a kterou musíme mít na mysli, je licenční řízení ohledně způsobilosti stadionu.“

Hokej a České Budějovice patří k sobě, zlobí se fanoušci Mountfieldu

Číst článek

Například zimní stadion v Hradci Králové, na který se vedení HC Mountfield především zaměřilo, by prý potřeboval jen minimální nutné úpravy. Dnes večer tedy budeme o něco moudřejší - a pokud se týká budějovických fanoušků, ti navíc budou o něco smutnější nebo naopak veselejší.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme