České fanoušky prohra se Švédskem neznechutila, národnímu týmu věří

Švédové odčinili porážku z prvního utkání a odnesli to Češi. Náš reprezentační výběr podlehl v druhém zápase hokejového šampionátu ve Stockholmu domácímu mužstvu 1:2.

Utkání skupiny A mistrovství světa v ledním hokeji Švédsko - Česká republika 4. května ve Stockholmu. Čeští fanoušci před halou Globen. | Zdroj: ČTK

Hned od prvního vhazování se na českou bránu valil jeden švédský útok za druhým a navrch měli i domácí fanoušci. A když Švédové dali gól a pak i druhý, hala doslova vybuchla. Česká reprezentace sice ve 2. třetině snížila, její příznivce ale předváděným výkonem moc nepřesvědčila.

„Zatím teda nic moc nepředvádí, ale snad se to ještě obrátí…,“ hodnotil hru Hadamczikova výběru Tomáš z Brna. Ale švédští fandové měli jasno:

„Je to dobrá hra, ale Švédsko nakonec vyhraje 4:3.“

00:00 / 00:00

Atmosféru utkání Švédsko - Česko přibližuje reportáž Roberta Mikoláše

V závěrečné třetině už však žádný gól nepadl, poslední jiskra české naděje totiž zhasla po nevyužité přesilovce šesti proti čtyřem v samém závěru utkání, navíc hrané za ohlušujícího pískotu. Ten ale v hale Globen nakonec vystřídal oslavný jásot.

„Oproti prvnímu zápasu proti Švýcarům jsme hráli velmi dobře a celkově to bylo kvalitní utkání. Jsem tedy spokojen,“ zhodnotil výsledek jeden z příznivců Tří korunek.

Češi byli pochopitelně smutní, turnaj ale podle nich teprve začíná.

„Škoda té prohry, ale je to jen jeden zápas. Tak budeme doufat, že další tři body přidáme v dalším zápase.“

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít