České hokejisty čeká na MS „20“ rozhodující boj o postup s Ruskem

České hokejové juniory čeká na mistrovství světa hráčů do 20-ti let rozhodující boj o postup ze skupiny. Duel s Ruskem čeká svěřence trenéra Miroslava Přerosta na Nový rok v jednu hodinu našeho času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český svaz ledního hokeje

Český svaz ledního hokeje | Foto: Tomáš Adamec

Výhra nad Norskem a prohry s Kanadou a Švédskem. Taková je zatím bilance českého týmu na šampionátu ve skupině B. Stejný zápis má i ruský celek. Co do převedené hry ale byl v soubojích s Kanadou a Švédskem vyrovnanějším soupeřem než výběr Miroslava Přerosta. Ve svém středu má Sborná velké individuality, ale paradoxně právě to by mohlo Čechům pomoci.

„Jako oni jsou výborní hráči individuálně, ale nehrají kolektivně. Myslím si, že když do toho dáme tu svojí taktiku a bude bojovat a dáme do toho ten chtíč, tak si myslím, že bychom je mohli přehrát týmově,“ domnívá se David Tůma.

Do rozhodující bitvy vstoupí oba celky v rozdílném psychickém rozpoložení. Zatímco Češi sice po lepším výkonu než v souboji s Kanadou Švédsku 3:6, Rusové si s chutí zastříleli proti Norsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

České hokejisty čeká na MS „20“ rozhodující boj o postup s Ruskem

Soupeře, který vydatně vzdoroval českým juniorům v prvním zápase na turnaji, deklasovali vysoko 8:2. Přesto zůstává příprava před utkáním stejná jako v předcházejících případech.

„Ukážeme si silné stránky soupeře, ukážeme si chyby, kterých jsme se dopustili v přecházejících zápasech. Budeme se snažit najít řešení k jejich odstranění a budeme vyhledávat situace, které jsou pro nás pozitivní, abychom do toho zápasu vstupovali s nějakým sebevědomím,“ říká trenér Miroslav Přerost.

Nenechat se vylučovat

Sebevědomí ale týmu sráží zatím ve všech zápasech nedisciplinovanost. Častá vyloučení a následně inkasované branky v oslabení se opakovala jak v duelu s Kanadou, tak v utkání se Švédskem. Své o tom ví i autor dvou branek do sítě výběru Tří korunek Martin Frk.

„Tak určitě za gól jsem rád, ale bylo hloupé vyloučení v první třetině a z toho jsme dostali gól a to mě štve. To v utkání góly nenahradí,“ zpytuje svědomí Martin Frk.

Přesně tohle musí mít na mysli všichni hráči českého týmu v duelu s Ruskem. Pokud totiž budou znovu usedat na trestnou lavici za zbytečné fauly, pak se z černé můry bojů o udržení stane stejně jako loni realita.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme