České hokejisty čeká na MS Itálie, jen 18 hodin po duelu s Lotyšskem

Jen osmnáct hodin mají čeští hokejisté na to, aby setřásli únavu z náročného duelu s Lotyšskem a připravili se na další zápas na mistrovství světa proti Itálii. Ten začne ve stockholmské hale Globen v 16 hodin a 15 minut a Češi budou chtít potvrdit zlepšení z druhé poloviny utkání proti Lotyšsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v ledním hokeji, skupina B, trénink českých hráčů 8. května ve Stockholmu. Tréninku se zúčastnili z hlavního kádru Milan Michálek (vpravo) a Michael Frolík. | Zdroj: ČTK

Přímý přenos celého utkání Česká republika - Itálie můžete poslouchat na webu hokej.radiozurnal.cz

Program světového šampionátu je neúprosný. Češi dohráli duel s Lotyšskem po dvaadvacáté hodině a ve čtvrt na pět odpoledne už budou nastupovat na led proti Italům.

"Samozřejmě se snažíme o to, aby hráči měli dostatek spánku, to je dost důležité po zápase. Patří k tomu i třeba vodoléčba, fyzikální procedury. Ale každý z hráčů má zažitý svůj stereotyp, takže se nesnažíme do toho moc zasahovat," prozradil fyzioterapeut české hokejové reprezentace Pavel Kolář, který doporučuje nejen masáže, ale třeba i iontové nápoje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté nastoupí proti Itálii jen 18 hodin po duelu s Lotyšskem, důležitý je hlavně kvalitní spánek

"Samozřejmě doporučujeme, ale zase je problém, že s těmi hráči nepracujeme celý rok. Mají své zvyky a svá doporučení a rozhodují se sami. Samozřejmě že ti, kteří hrají KHL, a ti, kteří hrají NHL, mají trošku rozdílné přístupy, ať už ve využívání studené vody nebo jiných chladivých procedur," ví Pavel Kolář.

Rozdíl je také ve věku hráčů. Jinou péči potřebuje čtyřicetiletý Petr Nedvěd a odlišnou například o šestnáct let mladší Jakub Nakládal.

"Je to znát, navíc každý hráč si s sebou nese určité problémy ortopedického charakteru. Je tam riziko že se po těch dvou zápasech mohou objevit nějaké problémy, které mají hráči dlouhodobě. Na tom se taky snažíme pracovat," popisuje náplň práce Kolář.

Frolík: Po zápasech usínám špatně

Útočník Michael Frolík patří k té mladší generaci hráčů a ví, že síly mu vrátí především spánek. Jenže to se lehce říká.

"Po zápasech se mi spí hůř. Nejsem ten, co si lehne do postele a hned usne. V hlavě se mi honí ten zápas, navíc krev je rozprouděná a nechce se mi moc spát. Ale vím, že spánek je důležitý, musíme se dobře připravit, každý ví, co potřebuje," říká Michael Frolík.

"Většinou koukám na televizi a snažím se nějak unavit oči, nebo si něco přečtu, abych usnul," prozradil recept na usnutí útočník Chicaga.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme