České hokejisty čtvrtfinálový debakl nepoložil a odváží si z MS '20' páté místo

Čeští hokejisté do dvaceti let pomýšleli před světovým šampionátem v ruské Ufě na medaili, ale nakonec jsou rádi i za pátou příčku. Ve svém posledním utkání o konečné umístění porazili Švýcarsko 4:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabina hokejové 'dvacítky' v Ufě | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Vždycky je těžké najít pro poslední utkání motivaci a připravit se dobře, protože zklamání ze čtvrtfinálové porážky, která pro nás byla krutá, zanechá na hráčích nějaké stopy. Ale snažili jsme se s hráči komunikovat, tu roli jim ulehčit,“ prohlásil trenér Miroslav Přerost, který u ‘dvacítky‘ končí.

A k zápasu proti Švýcarsku navíc dodal. „Až na první třetinu jsme další dvě odehráli výborně. Jako jediní jsme porazili Švýcary v normální hrací době,“ konstatoval.

Motivací pro samotné hráče nebylo jen konečné umístění. Výběr, který byl pohromadě čtyři roky, nechtěl společné účinkování zakončit porážkou. „Další šance hrát za reprezentaci bude až v seniorech. A to už se nám tady nikomu nemusí povést. Takže to byla velká motivace,“ sdělil za všechny gólman Patrik Bartošák.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými hokejisty do dvaceti let mluvil na MS po utkání o páté místo Pavel Petr

Útočník Tomáš Hyka páté místo bere. Malé zklamání z toho, že domů nepřiveze cenný kov, ale přeci jen připustil. „Medaili bych chtěl, o tom žádná. Sice se čtvrtfinále nepovedlo, ale můžeme si říct, že nás porazili finalisty mistrovství světa. Myslím, že jsme tady nepředvedli špatný výkon, škoda čtvrtfinále.“

Trenér Miroslav Přerost potom připojil . „Od jednoho renomovaného odborníka jsem slyšel, že čtvrtfinále je povinnost. Tak to tedy opravdu není. Je to velmi složité se do něj dostat, vypadli Finové. Může se to stát komukoli. Naším cílem musí být čtvrtfinále a věřím, že další generace se přes něj překlopí a udělají medaili,“ doufá.

Jenže současný výběr mohl mít na víc, i kvůli kvalitě v útoku. „Ze všeho se dá vyždímat víc, ale my jsme vyhráli čtyři zápasy z šesti, takže si myslím, že se ofenzivní síla mužstva projevila. S Američany jsme sice nedali žádný gól, ale měli jsme třicet střel na bránu a šance. Nám to tam nepadalo, jim se všechno odrazilo, spadlo to tam a bylo po zápase,“ říká Miroslav Přerost.

V sobotu si hráči, kromě balení, nenechají ujít ani závěrečný den šampionátu. O bronz se utká Rusko s Kanadou, titul připadne Švédsku nebo Spojeným státům.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme