České hokejisty mrzí brzké vyřazení ze Světového poháru. Ale máme zážitek na celý život, říkají

Česká hokejová reprezentace se chystá na závěrečný souboj Světového poháru. Půjde do něj s čistou hlavou a odhodláním zakončit turnaj výhrou. Ještě než klání proti Spojeným státům dvě hodiny po půlnoci vypukne, už teď se hráči za skvěle obsazenou soutěží ohlížejí a jsou vděční, že navzdory brzkému konci mohli na Světovém poháru být.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté budou muset přitlačit i proti Týmu Evropy. Na Kanadu jim síly nestačily | Foto: ČTK

NHL pořádá Světový pohár po dvanácti letech. Na rozdíl od roku 2004 ovšem Češi nebudou figurovat v boji o postup do finálové série.

Zklamání možná časem odezní a vybaví se vzpomínky na vrcholný turnaj. „Je to zážitek na celý život. Přestože jsme nepostoupili a odehráli jen tři zápasy, je to akce, o které každý hokejista sní. Řekl bych, že se to dá srovnat s olympiádou, hrají tady nejlepší hráči na světě,“ hodnotil Jakub Nakládal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Útočník hokejové reprezentace Jakub Voráček ví, že se Světový pohár může hrát jen jednou v životě. Proto si chce i poslední bitvu proti USA, která začíná dvě hodiny po půlnoci, užít

Reprezentační bek má doma například bronz z mistrovství světa. V KHL se v roce 2014 s pražským Lvem dostal do finále, ale z jeho slov je znát, že Světový pohár je velká věc. Trofej ani medaili si z něj sice neodveze, zůstane mu alespoň akreditace, díky které mohl v Torontu chodit po hale.

Ačkoli český tým nebude po nočním duelu s USA hrát žádný další zápas, z šatny národního týmu je slyšet, jak moc si hráči samotné účasti v hlavním městě kanadské provincie Ontario váží. A proto se chtějí výkonem proti USA (utkání začíná ve 2.00) rozloučit co nejlépe.

„Jsme zklamaní, zápas už neudělá žádný rozdíl v tom, jestli jeden tým půjde dál, nebo ne. Ale pořád je to Světový pohár, který se nehrál dvanáct let – a někteří ho můžou hrát třeba jednou za život. Je potřeba toho využít a užít si to, hrát s chutí,“ motivoval spoluhráče Jakub Voráček.

Až se bude v Torontu hrát finále Světového poháru, čeští hokejisté už budou zpět ve svých klubech. Někteří naskočí do rozjeté sezony, jiní se budou připravovat na tu v NHL. A právě v klubech se na ně můžou těšit. Zkušenosti ze Světového poháru, i když jen ze třech zápasů, se budou hodit.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme