České hokejisty proti Finsku drželi veteráni, diváci a bezchybný Kovář

Skvělý Jakub Kovář v brance a skórující veteráni Nedvěd s Hlinkou. To byly základní stavební kameny včerejšího vítězství českých hokejistů nad Finskem 2:0. Obrovský podíl na výhře ale mělo i báječné publikum v pražské O2 areně.

Souboj brankářů vyhrál v O2 Areně Jakub Kovář

Souboj brankářů vyhrál v O2 Areně Jakub Kovář | Zdroj: ČTK

"Diváci byli vynikající. Chtěli bychom jim poděkovat za úžasnou atmosféru a jsme rádi, že přišli v takhle hojném počtu. Doufám, že nebyli zklamání," poděkoval po zápase třinácti tisícovkám diváků Petr Nedvěd.

Ti zklamání rozhodně nebyli, vždyť český tým po většinu utkání svého severského soupeře přehrával. Navíc ve druhé třetině fanoušky přivedl do ještě většího varu právě reprezentační kapitán, když v přesilovce propálil Koskinena, otevřel skóre utkání a navíc přepsal dějiny. Ve 42 letech a deseti dnech skóroval jako vůbec nejstarší hráč v historii českého hokeje.

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté si v závěrečném domácím utkání roku užívali báječnou atmosféru

"Byla to moje parketa, jsem rád, že to vyšlo. Dnes to byl jinak souboj brankářů. Kovi byl jednoznačně náš nejlepší hráč. Chytil minimálně tři gól, držel nás celý zápas a dal nám šanci, abychom naopak my mohli gól dát," vyzdvihl Petr Nedvěd výkon brankáře Jakuba Kováře.

Ten svými zákroky přiváděl finské střelce doslova k šílenství. Nedali mu gól z dálky, z dorážek, po rychlé kombinaci ani při dlouhé přesilovce pěti proti třem.

"Když za třetinu chytíte patnáct střel, předvedete tři pěkné zákroky a nevyrazíte žádný puk, tak se cítíte dobře a chytá se líp," objasnil s nadhledem svůj fantastický výkon proti Finsku Jakub Kovář.

Česká reprezentace i díky němu uspěla v posledním domácím utkání roku. Svou formu chce navíc potvrdit i v dalších zápasech Chanel One cupu, které odehraje v sobotu respektive v neděli v ruském Soči.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít