České hokejisty vyzve Rusko. Čeká se klasická řežba

Utkáním proti Rusku zakončí čeští hokejisté účinkování na Švédských hrách. Duel ve Stockholmu začíná ve 12 hodin. Češi už přitom mají jednu jistotu - letošní ročník Euro Hockey Tour nevyhrají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokejový zápas Česko-Rusko | Foto: Marek Mikeš

K tomu totiž Růžičkův výběr potřeboval vyhrát včerejší utkání s Finy. Prohrál ale 1:4, přestože polovinu zápasu vedl.

,,Dá se to přičíst zkušenostím, ale spíš nemáme silové typy, které by přetlačily soupeře v souboji jeden na jednoho. Máme spíš šikovnější tým, ale na tu se současný hokej nehraje, je více o důrazu," říká kapitán týmu Tomáš Rolinek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český tým před duelem s Ruskem

,,S Ruskem to bude úplně jiný hokej, oni jsou šikovní na puku. Snaží se to vždy dát do prázdné brány, nesmíme jim dát čas jinak nás vymíchají a dají do prázdné brány," tuší Rolinek.

Do branky českého výběru se zřejmě vrátí Ondřej Pavelec. Otazník visí nad startem zraněného Marka Kvapila, jistě se v sestavě objeví Petr Čáslava. Ve skrytu duše ale hráči už uvažují o mistrovství světa. Přeci jen už mají z velké části jistotu, že na něm nebudou chybět.

,,Všichni ví, že mají šanci se ukázat. Tomu bude i nasazení v zápase odpovídat," domnívá se Petr Čáslava. Utkání Česko - Rusko začíná na Švédských hrách v pravé poledne.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme