Česko úspěšně vstoupilo do MS. Porazilo Lotyšsko 4:2

Česká hokejová reprezentace vstoupila výhrou 4:2 nad Lotyšskem do turnaje mistrovství světa. Lotyši sice dvakrát v utkání vedli jednogólovým rozdílem. Ale o další senzaci na turnaji se nepostarali. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika stačili vždy vyrovnat a ve třetí třetině ještě přidali dva góly.

MS v ledním hokeji 2011, skupina D, Česko - Lotyšsko 30. dubna v Bratislavě. CZE Milan Michálek (uprostřed) slaví branku kterou Patrik Eliáš (není na snímku) srovnal na 22, zprava Edgars Masalskis, Kristaps Sotnieks a Oskars Cibulsk.jpg | Zdroj: ČTK

Z první šance Lotyšů se hned zrodila gólová. Darzins překonal Pavelce. Pak ale v čase 17:47 vzal vše do svých rukou kapitán Rolinek a vyrovnal.

Na začátku druhé třetiny jsme ovšem inkasovali podruhé. Trefil se Bukarec. Ve 33. minutě vyrovnal Eliáš. Do vedení poslal český tým tvrdou střelou v úvodu třetího dějství Martin Havlát. A výhru zpečetil na konci zápasu Červenka.

Gólově se o vítězství postarali Rolinek, Eliáš, Havlát a Rolinek. Národní tým se ale na výhru pořádně nadřel, přiznal útočník Patrik Eliáš.

„My jsme to i očekávali. Tady se opravdu nedá nikdo podcenit. Udělali jsme dvě chyby, které nás stály gól a myslím si, že ta síla týmu se prostě ukázala tím, že jsme se vrátili do hry a většinu té hry jsme měli pod kontrolou. Měli jsme více ze hry a jsme rádi, že se nám podařilo střelit ty důležitý góly hned na začátku třetí třetiny,“ uvedl Patrik Eliáš.

Bratislavský zápas nedohrál kvůli otřesu obránce Radek Martínek, pro kterého nejspíš turnaj skončil. I tento moment zmínil ve svém hodnocení brankář Ondřej Pavelec.

„Po tom, co se zranil Marťas, tak se prakticky hrálo na pět obránců a ti kluci to měli ohromně těžký a já jsem hrozně rád, že se to odbojovalo a ten první zápas je za námi, protože všichni věděli, jak moc důležitý je to zápas. Nečekalo nás nic jednoduchého, Lotyši hráli dobře, čekali na breaky a z první střely dali gól a hned ve druhé dali znovu gól. Ale my jsme dokázali vyrovnat a pak to Martin Havlát otočil pěkným gólem a pak už se to udrželo. Takže je to důležitý vítězství, ale v pondělí nás nečeká nic Lehkého, musíme se na to znovu připravit,“ řekl Ondřej Pavelec.

Mistrovství světa v ledním hokeji - skupina D (Bratislava):

Česká republika - Lotyšsko 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Rolinek (Voráček, Škoula), 33. Eliáš (Havlát, M. Michálek), 42. Havlát (Eliáš), 59. Červenka - 10. Darzinš (M. Redlihs, Sotnieks), 22. Bukarts (Berzinš, Meija). Rozhodčí: Lärking, Persson (oba Švéd.) - Carnathan (USA), Hollenstein (Rak.). Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 9219.

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Škoula, Židlický, Čáslava, Martínek, Krajíček - Jágr, Červenka, Průcha - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Michael Frolík, Novotný, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, K. Redlihs, Kulda, Cibulskis, Sotnieks, J. Redlihs - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Dzerinš, Darzinš - Meija, Bukarts, Berzinš - Pečura, Kennins, Saulietis - Ankipans. Trenér: Olegs Znaroks.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít