Český hokej bude mít zastoupení i na norské střídačce

Hokejovou reprezentaci čeká na mistrovství světa třetí protivník, ambiciózní tým Norska. Přinejmenším jeden Čech ale bude fandit soupeři našeho národního mužstva. Českou hymnu uslyší ze střídačky severského týmu trenér norských gólmanů Petr Jaroš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Jaroš asistent trenéra brankářů norského celku | Zdroj: ČTK

„Přijde mi to hodně zvláštní. Proti Čechům jsem ještě nikdy nehrál. Bude to mít takový zvláštní náboj,“ svěřil se Petr Jaroš. Rodák z Jihlavy dlouhá léta působil v zámoří. Nejprve jako hráč a později v roli trenéra. Naposledy ovšem profesní život spojil s běloruským Dinamem Minsk, odkud to bylo jen krůček do norské reprezentace.

„Náš brankář totiž v Dinamu působí a trenér Norů měl nějaké zdravotní problémy, tak někoho sháněli a ozvali se. Vybírali ze tří lidí a padlo to na mě,“ říká Jaroš.

Nabídka samozřejmě potěšila. Zároveň ale nabourala plány. „Už jsem si myslel, že mám konec sezony a už jsme se chystali na dovolenou. Nechtěl jsem takovou nabídku odmítnou, protože je to dobrá příležitost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Jaroš zažije na MS kuriózní situaci. Postaví se s Nory proti národnímu týmu své rodné země

Do kompetence českého kouče v norských službách patří tedy trojlístek gólmanů. Jedničkou je minský Haugen, záda mu kryjí Volden a Grotnes.

„Oceňuji na nich to, že nemají zkušenosti, a přesto jsou opravdu disciplinovaní. Chtějí se učit a být lepší. To, co jim naložím, přijmou, což se o některých gólmanech říct nedá."

Jenže jiná je pozice klubového trenéra. Má hráče pod dohledem celý rok. U reprezentace je situace složitější. Přesto i na mistrovství světa se brankáři mají co učit.

„Pořád musíme pracovat na zlepšení pohybu, vykrývání úhlů a jiných situací. V utkání se Švédskem jsme sice dostali góly, ale takové, které jsou hůře chytatelné. Ale je pravda, že když jsme se na to koukali po utkání ze záznamu, tak se chytit daly. Spíš musíme vypilovat tyto maličkosti,“ říká Petr Jaroš.

Ambice norského týmu na šampionátu jsou pochopitelně odlišné ve srovnání s českou reprezentací.

„Chceme skončit do 9. místa abychom měli zajištěnou účast na olympiádě v Soči. Kdyby se nám podařilo postoupit do čtvrtfinále, tak by to bylo vyborné,“ říká Petr Jaroš. Zápas Česko - Norsko začíná v 16 hodin a 15 minut. Radiožurnál nabídne živé vstupy a celý zápas uslyšíte na internetové adrese hokej.radiozurnal.cz

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme