Český hokej má opět výborného brankáře. Na MS do 20 let září Mrázek

Česká hokejová dvacítka byla blízko postupu do semifinále mistrovství světa. S favorizovaným Ruskem hrála po šedesáti minutách nerozhodně 1:1 a prohrála až gólem v prodloužení. Stejně jako ve všech předešlých zápasech se nejčastěji z české sestavy skloňovalo jedno jméno - Petr Mrázek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář českých hokejistů do 20 let Petr Mrázek | Zdroj: Reuters

"Český hokej měl vždycky vynikajícího gólmana, díky tomu měl šanci hrát o medaile. O Mrázka jsme se opírali po celou dobu, proti Rusku předvedl opět vynikající výkon," říkal po čtvrfinálovém utkání s Ruskem trenér Miroslav Přerost.

Jeho slova by šla napasovat na každé utkání, které Češi zatím na šampionátu odehráli. Rodák z Ostravy přiváděl svými zákroky soupeřovy střelce do úzkých. Svým emotovním vystupováním, kdy každý úspěšný zákrok slavil vítěznými gesty, si získal srdce kanadských fanoušků. Organizátoři jeho výkony dvakrát na turnaji ocenili vyhlášením Mrázka nejlepším mužem utkání.

"Je to sice krásné, ale vyměnil bych to za vítězství," říkal po prohře s Ruskem zklamaný Petr Mrázek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou hokejovou reprezentaci do 20 let drží na MS brankář Petr Mrázek

Absolutorim zaslouží sice celý tým, který bojovným, kolektivním výkonem dokráčel těsně před semifinalové brány turnaje, ale bez Mrázka by se tam zřejmě nepodíval. Nechybělo mnoho a v únoru dvacetiletý gólman vůbec na turnaji chytat nemusel.

Před dvěma lety totiž utekl bez souhlasu Vítkovic do Kanady a mateřský klub jeho starty na mezinárodních akcích dlouhou dobu vetoval. Vše urovnal až měsíc před letošním šampionátem předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

"Ve vztahu ke mně bych to vůbec nepřeháněl, nejsem strůjcem, byl to běh na dlouhou trať. Ale aby bylo jasno, nestavím se jednoznačně na stranu hráčů, kteří bez dohody s klubem odejdou, i argumenty klubů jsou logické. Ale když jde o gólmana, situace je zásadní. Nebylo to jednoduché, trvalo to dva roky a nakonec se to povedlo se šéfem Vítkovic vyřešit na poslední chvíli," říká Tomáš Král.

Celý hokejový svět tak mohl a ještě může sledovat výkony brankáře, který bude podle mnoha odborníků jednou lepší než Dominik Hašek.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme