Český hokejový rozhodčí nepřežil zásah pukem. Bylo mu 24 let

Hokejový rozhodčí Pavel Lainka podlehl v sobotu na následky zranění, které se mu přihodilo při řízení zápasu mezi mládežnickými týmy. Informaci o úmrtí 24letého sudího na svém webu přinesl Český svaz ledního hokeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Píšťalka rozhodčího, ilustrační foto | Foto: Martin Váňa

„Český hokej v jeho osobě ztratil velmi nadějného a perspektivního rozhodčího s těmi nejvyššími ambicemi. Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině a všem nejbližším,“ uvedli zástupci českého hokeje v krátkém prohlášení.

Pavel Lainka byl podle informací serveru TN.cz zasažen pukem do oblasti spánku, přičemž mu nepomohla ani ochranná přilba. Nešťastná událost se měla stát 25. srpna během zápasu mezi domácími Warriory Brno a Mladými Draky Šumperk.

Rozhodčí Lainka, který byl v minulosti sám aktivním hokejistou na pozici útočníka, následně strávil více než dva týdny v nemocnici, nicméně lékařům se jeho život nakonec nepodařilo zachránit.

Na jeho počest začnou nadcházející zápasy extraligových a prvoligových klubů minutou ticha. Ty první z nich jsou na programu již v úterý odpoledne.

Na Pavla Lainku se bude vzpomínat i v ruské KHL a to tak, že všichni rozhodčí budou mít na paži černou pásku.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme