Český hokejový tým se z MS vrátil ve smuteční náladě

Čeští hokejisté se po neúspěšném mistrovství světa vrátili domů. A žádné velké oslavy tentokrát rozhodně nezažili.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólman Ondřej Pavelec při návratu z MS

Gólman Ondřej Pavelec při návratu z MS | Zdroj: ČTK

Pokud by čeští hokejisté vyhráli mistrovství světa, vítaly by je tisíce nadšených fanoušků. Letos ale národní tým skončil na šampionátu bez medaile, navíc už ve čtvrtfinále. Na letišti v Ruzyni tak byla po příletu mužstva ze Stockholmu jen hrstka nejvěrnějších. A ta mohla sledovat evidentně zklamané hokejisty.

"Samozřejmě to bereme jako neúspěch, ale přivezli jsme medaile v posledních třech letech. Letos to sice nevyšlo, přesto si myslím, že by se z toho neměla dělat taková tragédie, jaká se dělá," prohlásil kapitán české reprezentace Jiří Novotný.

Fanoušků vítajících český tým bylo přesně deset. Mimo to ale nejméně dvakrát tolik novinářů. Hráči se postupně trousili přes odbavovací halu a bylo na nich vidět, že je výsledek i předvedená hra na turnaji mrzí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O příletu hokejového týmu na pražskou Ruzyni informuje Mirko Vasič

Po turnaji se začalo mluvit i o pozici trenéra Hadamczika, který po příletu vypadal vyrovnaně, i když vnitřně se asi ještě s neúspěchem nesmířil.

O svojí pozici u reprezentace řekl, že všechno záleží na výkonném výboru hokejového svazu. Kritiku přijímá, bere na sebe odpovědnost, nelíbí se mu ale, jaké ohlasy byly na některé hráče národního týmu..

"Já si myslím, že ta kritika nazývání hráčů jako dřevák… Měli bychom mít více úcty, protože kluci jedou po náročné sezoně reprezentovat a každý má obrovskou vůli hrát. A kdyby někteří kritici viděli s jakými zranění hrají a doktor je opíchává…," hájí Alois Hadamczik své svěřence, které kritika podle něj mrzí.

Vynikající výkon Švýcarska proti českému týmu trenéra národního mužstva nepřekvapil.

"Pokud budou Švýcaři pokračovat v dosavadních výkonech, tak by mohli dosáhnout na titul mistrů světa," myslí si Alois Hadamczik.

Mirko Vasič, Michaela van Erne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme