Český národní tým skvěle zvládl druhý zápas na MS. Česko - Dánsko 6:0

Hokejisté České republiky výborně odehráli zápas proti Dánsku, které rozstříleli 6:0. Největší podíl na výhře měli Frolík a Michálek. Oba dva hráči dali v utkání shodně dvě branky. Jednou se trefili Průcha a Plekanec.

MS v ledním hokeji 2011, skupina D, Česká republika - Dánsko 2. dubna v Bratislavě. Michael Frolík (CZE) a brankář Patrick Galbraith (DEN). Frolík otevírá gólový účet zápasu | Zdroj: ČTK

Češi jednoznačně splnili roli favorita a bez sebemenších problémů si zajistili postup do osmifinále mistrovství světa. Klid jim zajistila první branka hned ve třetí minutě utkání.

Ve druhé části přežili Češi bez újmy dvojnásobné oslabení, aby následně zasadili Dánům ránu v podobě čtyř gólů během tří minut a čtyř sekund. Navíc Eliáš neproměnil trestné střílení.

V závěrečné třetině ještě vedení navýšili o dvě branky a Česko tedy zvítězilo nad Dánskem 6:0. Do listiny střelců se dvakrát zapsali Frolík a Milan Michálek, po jedné brance pak Plekanec a Průcha.

Mistrovství světa v ledním hokeji - skupina D v Bratislavě:

Česká republika - Dánsko 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Frolík (Hubáček, Z. Michálek), 32. M. Michálek (Židlický), 34. M. Michálek (Havlát, Eliáš), 35. Frolík (Čáslava, Novotný), 35. Plekanec (Červenka), 57. Průcha (Frolík). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Reiber (Švýc.) - Carlson (Kan.), Hollenstein (Rak.).

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček, od 41. navíc Průcha. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Dánsko: Galbraith - D. Nielsen, Lassen, K. Jensen, J. Jensen I, Hersby, Mads Boedker, Eskesen - Starkov, Green, Hardt - J. Jensen II, Jakobsen, Madsen - Staal, Mikkel Boedker, Christensen - Degn, Dresler, Poulsen - Storm. Trenér: Per Bäckman.