Český rozhodčí usiluje o NHL. Vyzkouší si tři zápasy v nižší zámořské lize AHL

Hokejový rozhodčí Libor Suchánek se může stát prvním Čechem, který si zapíská slavnou NHL. Právě dnes se 27letý čárový rozhodčí z Plzně vydal do zámoří, kde bude rozhodovat tři zápasy v nižší hokejové zámořské soutěži AHL. Ale i pokud svými výkony zaujme, ještě to nemusí znamenat otevřenou cestu do NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejoví rozhodčí v NHL (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Jestli je nějaká šance, tak je malá. Během těch tří zápasů se pokusím předvést to nejlepší, co ve mně je. To je jediné, co pro to můžu udělat. Nechci si dělat marné naděje,“ je si Libor Suchánek vědom, že cesta do NHL bude ještě hodně složitá. Samotné pozvání do AHL znamená pouze první krok.

„Byl jsem nadšený, že se můžu stát součástí Americké hokejové ligy. Na ty zápasy se moc těším,“ říká Suchánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zápasy v AHL se moc těším, říká český rozhodčí Libor Suchánek

Svoji premiéru si v zámoří český čárový sudí odbude v sobotu 4. února, další zápas ho čeká v neděli, závěrečné třetí utkání pak v úterý. O které duely půjde, mladý arbitr prozradit stejně jako v případě tuzemské extraligy nesmí.

Na rozměry kluziště v Severní Americe si přitom zvykal už na přelomu roku, kdy pískal na světovém šampionátu dvacítek v Kanadě.

„Byla to pěkná zkušenost. Mohl jsem si zapískat v arénách pro NHL. V Air Canada Centre v Torontu a v montrealské Bell Centre, největší aréně pro NHL.“

Libora Suchánka do AHL doporučil supervizor Al Kimmel, který jej viděl na předsezonním zámořském kempu pro rozhodčí a také při přípravném duelu Česká republika - Rusko před Světovým pohárem. Teď má tedy český sudí možnost ukázat svůj potenciál. Příprava studenta Strojní fakulty západočeské univerzity přitom spočívala hlavně ve sledování videí z AHL a také studiu pravidel zámořské soutěže.

Gól Krejčího a nahrávky Pastrňáka Bostonu k výhře nad Washingtonem nestačily

Číst článek

„Pro čárového rozhodčího se téměř nic nemění. Spíš je to v délce trestů a v jejich posuzování,“ vysvětluje sudí.

Rozhodčí se jen málokdy dočkají pochvaly za své výkony. Během své čtyřleté extraligové kariéry si také Libor Suchánek ledacos vyslechl. Před zápasy v Americe je tak připravený i na případnou kritiku svých výkonů.

„Když je to oprávněná kritika, tak si jí beru a snažím se zlepšit. Chyby v zápasech se už bohužel nedají napravit, takže je to potrestáno pokutou,“ konstatuje čárový rozhodčí Libor Suchánek.

Vladislav Janouškovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme