Českým hokejistům chybí větší důraz před bránou a lehkost ve hře

Česká hokejová reprezentace druhý duel na mistrovství světa nezvládla. Hadamczikův výběr podlehl domácímu Švédsku ve Stockholmu 1:2. Jediný gól zaznamenal v přesilovce Jiří Hudler.

Utkání skupiny A mistrovství světa v ledním hokeji Švédsko - Česká republika 4. května ve Stockholmu. Zleva český brankář Alexander Salák, český obránce Jakub Nakládal, český obránce Jan Hejda a švédský útočník Joel Lundqvist. | Zdroj: ČTK

V zápase se hodně zapotila především česká obrana, Švédsko totiž chvílemi vyvíjelo až drtivý tlak v obranné české třetině, o čemž vypovídaly po zápase i statistiky, v nich Švédové český tým jednoznačně přestříleli.

„Jak je vidět, ještě teď se potím, a to je asi patnáct minut po zápase. Bylo toho opravdu dost, musím přiznat, že Švédové byli asi lepší, určitě měli víc šancí. Hodně nás zase podržel Saša, nebýt jeho, mohli jsme dostat i víc než dva góly,“ poděkoval českému gólmanovi Alexandru Salákovi obránce Zbyněk Michálek.

Švédy podle něj nabudilo jednak domácí prostředí, a pak také porážka od Švýcarů v úvodním zápase na šampionátu. Do haly Globen přišlo 12 500 lidí, kteří hnali švédský celek dopředu. Švédsko Čechy napadalo od prvních minut a hrálo nátlakový hokej po celých 60 minut zápasu.

00:00 / 00:00

Obránce Zbyňka Michálka si po utkání se Švédy pozval k mikrofonu reportér Pavel Petr

Svěřencům trenéra Aloise Hadamczika se sice podařilo vykřesat naději gólem Jiřího Hudlera, jenomže k vyrovnání chyběla lepší finální fáze, moment překvapení.

„Zatím se trochu trápíme, je to hodně upracované. Máme hodně puk na hokejkách, ale hrajeme hodně po rozích a netlačíme se do brány. Musíme využít toho, že máme třeba Hanzala před bránou, který se tam nebojí jít, a celé to zjednodušit. Dávat to gólmanovi do nohou a dorazit to tam. I od nás od beků to musí být trochu lepší,“ rozšifrovává českou hru Zbyněk Michálek.

Srazila nás vyloučení a chybělo štěstí v koncovce, lituje Hertl

Český tým má co napravovat, ale hráči rozhodně nevěší hlavy. Turnaj je dlouhý a čeká je ještě pořádná porce zápasů.

„Nevyšel nám jeden zápas, ale to hodíme za hlavu a do dalšího utkání půjdeme s čistým štítem, budeme se snažit zlepšit,“ slibuje Michálek, který se podle svých slov ještě zcela nesžil s evropským kluzištěm, které je větší než to, na kterém se hraje v NHL, a navíc se hráči ze zámoří musí stále ještě potýkat s časovým posunem.

Češi dnes mají na mistrovství světa volný den. V pondělí prověří jejich formu Švýcarsko.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít