Českým hokejistům se v NHL dařilo, čtyři získali dva body

Hokejista Patrik Eliáš pomohl v NHL gólem a asistencí k výhře New Jersey nad New Yorkem Islanders 3:1. Stejný zápis do tabulky kanadského bodování měli také další dva čeští hráči, k výhře jejich týmů to ale nestačilo. Florida prohrála i přes dva body Tomáše Fleischmanna s Winnipegem 4:5 v prodloužení a Philadelphia s Jakubem Voráčkem podlehla New Yorku Rangers 3:5.

Patrik Eliáš (vpravo) vede tabulku produktivity Čechů v NHL

Patrik Eliáš (vpravo) vede tabulku produktivity Čechů v NHL | Zdroj: Reuters

Patrik Eliáš otevřel skóre utkání už ve druhé minutě, kdy poslal po přihrávce Petra Sýkory New Jersey do vedení 1:0. New Yorku Islanders se potom sice rychle podařilo vyrovnat, v úvodu druhé třetiny ale nejproduktivnější Čech v této sezóně NHL asistoval u gólu Zajace, který byla nakonec vítězný. Na konečných 3:1 upravil při power-play hostů Kovalčuk.

Také Jakub Voráček dal první gól svého mužstva, Philadelphia v tu dobu ale už prohrávala s New Yorkem Rangers 0:4. Český útočník potom přidal ještě jednu asistenci, Letci ale nakonec prohráli s nejlepším celkem NHL 3:5.

K výhře nepomohly ani gól a branková přihrávka Tomáše Fleischmanna. Florida vedla v duelu s Winnipegem už 3:0, hosté ovšem dokázali dotáhnout zápas do prodloužení a v něm rozhodl Ladd. Čtyřiatřicet úspěšných zákroku si připsal v dresu vítězů gólman Ondřej Pavelec.

Dva body zaznamenal do hodnocení produktivity i David Krejčí, jeho asistence ale Bostonu na body nestačily. Úřadující držitel Stanley Cupu prohrál s Pittsburghem 3:5.

Důležitou výhru vybojovali hokejisté San José. V utkání dvou týmu na hraně postupu do play-off zvítězili i zásluhou asistence Martina Havláta v Dallasu 5:2 a na osmém místě Západní konference mají před svým soupeřem náskok tří bodů.

Bojům ve vyřazovací části zámořské soutěže se přiblížil i Phoenix, který má o bod víc než San José. Kojoti totiž zdolali poslední celek NHL Columbus 2:0. U druhého gólu asistoval Michal Rozsíval.

NHL:

Buffalo - Toronto 6:5 v prodl. (0:3, 2:0, 3:2 - 1:0)
Branky: 31. a 55. Sulzer, 43. a 64. Roy, 25. Ennis, 59. Leopold - 7. a 15. Bozak, 17. Frattin, 42. MacArthur, 51. Gardiner. Střely na branku: 45:25. Diváci: 18 690.

New Jersey - NY Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Eliáš (Sýkora), 21. Zajac (Eliáš), 60. Kovalčuk - 4. Moulson. Střely na branku: 20:20. Diváci: 15 482.

Philadelphia - NY Rangers 3:5 (0:4, 2:1, 1:0)
Branky: 33. Voráček, 40. Simmonds (Voráček), 51. Hartnell - 7. McDonagh, 12. Boyle, 19. Anisimov, 19. Callahan, 40. Gáborík. Střely na branku: 40:24. Diváci: 19 898.

Boston - Pittsburgh 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 17. Puliot, 21. Lucic (Krejčí), 49. Peverley (Krejčí) - 8. a 39. Crosby, 15. Martin, 39. Neal, 47. Asham. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 565.

Phoenix - Columbus 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 26. Gordon, 28. Brule (Rozsíval). Střely na branku: 22:54. Diváci: 13 263.

Florida - Winnipeg 4:5 v prodl. (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 13. Sturm, 15. Versteeg (Fleischmann), 21. Fleischmann, 57. Kopecký - 41. a 64. Ladd, 34. E. Kane, 38. Bogosian, 44. Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 38 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17 760.

Nashville - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. G. Bourque, rozh. nájezd Radulov - 38. Heatley. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17 113.

Dallas - San Jose 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Morrow, 32. Goligoski - 13. Winnik, 32. Galiardi, 38. Couture (Havlát), 56. J. Thornton, 59. Clowe. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 584.

Vancouver - Anaheim 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. a 32. Burrows, 19. Higgins, 39. Lapierre, rozh. nájezd Edler - 14. Getlzaf, 17. Perry, 23. Pelley, 28. Smith-Pelly. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 890.

Ottawa - Carolina 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Spezza - 22. B. Sutter, 38. T. Ruutu. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19 484.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít