Českým hokejistům vstup do Světového poháru nevyšel. S Kanadou prohráli vysoko 0:6

Českým hokejistům vstup do Světového poháru nevyšel, když v úvodním zápase podlehli Kanadě vysoko 0:6. Domácí rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kterou ovládli v poměru 3:0 a posléze již vývoj utkání s přehledem kontrolovali. Dalším soupeřem Česka bude v pondělí Výběr Evropy, který si v sobotu překvapivě poradil s USA.

Češi podlehli Kanadě vysoko 0:6. Hvězdou zápasu byl Sidney Crosby

Češi podlehli Kanadě vysoko 0:6. Hvězdou zápasu byl Sidney Crosby | Zdroj: ČTK

Češi přitom do zápasu vstoupili aktivně, hned v úvodu se ve slibné šanci ocitl Ondřej Palát, jehož teč však gólman Kanady Price zlikvidoval.

Další průběh první dvacetiminutovky už ale patřil hráčům s javorovým listem na dresu.

Vidět byl především kapitán Sidney Crosby – jeho první šanci Michal Neuvirth sice ještě vychytal, ale v 9. minutě byl již český brankář bezmocný. Hvězda Pittsburghu vystřelila zpoza brány a kotouč se odrazil od zad Neuvirtha přímo do brány.

„Před bránou pořád stínili. Myslím, že v tom byl také jeden z největších rozdílů, že jejich gólman viděl skoro všechny puky a já polovinu ne,“ říkal Michal Neuvirth.

Při zápase se osekávají, po něm jdou na pivo. Ve Světovém poháru se utkají týmoví spoluhráči i staří známí

Crosby měl následně podíl i na dalším gólu Kanady poté, co nahrál Brentovi Burnsovi, jehož střelu přesně tečoval Brad Marchand.

Těsně před třetí sirénou padl ještě jeden gól, když Marchand našel pasem Patriceho Bergerona, který tři desetiny před koncem prvního dějství zvýšil na 3:0.

„Kdyby tam spadla nějaká dorážka, teč nebo něco na přesilovce, tu první jsme zahráli docela dobře, tak by ten zápas vypadal úplně jinak. Bohužel gól nepřišel a pak oni dali první dva a vteřinu před koncem třetí a tam se to otáčelo a bylo po zápase,“ komentoval Martin Hanzal.

Tato branka již český výběr definitivně zlomila, což Kanaďanům umožnilo zvyšovat skóre. To se během druhé dvacetiminutovky měnilo celkem dvakrát – nejprve ve 28. minutě Joe Thornton dopravil puk do odkryté brány po nahrávce Crosbyho, o sedm minut později pak pátý gól přidal Jonathan Toews.

V závěrečné třetině se už utkání spíše dohrávalo. Přesto padl ještě jeden gól, jenž měl na svědomí Alex Pietrangelo. Hráč St. Louis překonal Neuvirtha umístěnou ranou pod víko a upravil na konečných 6:0.

„Oni nás přehrávali v soubojích, v rychlosti ve všem, my jsme prostě nestačili. V té důslednosti a šikovnosti nás jednoznačně přehráli. To samé platilo o přesilovkách, které oni proměnili, my jsme jich měli paradoxně více, ale nic jsme si nevytvořili,“ hodnotil trenér Josef Jandač.

Češi podlehli kanadskému týmu na úvod Světového poháru 0:6 | Foto: Jakub Knoll

Kanada - ČR 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Crosby (Marchard, Stamkos), 18. Marchand (Burns, Crosby), 20. P. Bergeron (Marchand), 28. J. Thornton (Crosby, Duchene), 35. Toews (Getzlaf, Tavares), 53. Pietrangelo (Doughty, Tavares). Rozhodčí: Furlatt, Lee - Miller, Cormier (všichni Kan.). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 50:27. Diváci: 18.978.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít