Čeští fanoušci si podle Krále cestu do hlediště v Bratislavě najdou

Zahajovací duely 75. mistrovství světa v lední hokeji obstarají souboje Německa s Ruskem a Švýcarska s Francií od 16:15. První se odehraje v Bratislavě, druhý v Košicích. Jaký ale jubilejní šampionát na Slovensku bude?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští tenisoví fanoušci mají zatím v Bratislavě důvod k radosti | Zdroj: ČTK

To je otázka, kterou si nejen domácí fanoušci v hlavním městě a Košicích určitě kladou. Nikdo nepochybuje, že Slovensko se úlohy pořadatele zhostí se ctí. Přesvědčen je o tom i prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

„Těším se teda hlavně na hokej. Máme ke Slovákům určitě blíž nejen proto, že si rozumíme. Připravovali šampionát zodpovědně, takže doufám, že všechno klapne,“ přeje si Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

Startuje hokejový šampionát na Slovensku. Jaký bude?

Pro české hokejové příznivce ovšem bude dnem D sobota, kdy Hadamczikův výběr v Bratislavě od 20 hodin a 15 minut vyjede na led k utkání proti Lotyšsku. Jistě za vydatné podpory z hlediště.

„V Brně jsme mohli vidět, co dokáže bouřlivá kulisa, bylo to famózní hokejové prostředí. Myslím, že i na Slovensko se chystají davy českých fanoušků. Jejich podpora týmu jednoznačně pomůže,“ věří Tomáš Král.

Musil: prim bude hrát defenzíva

„V kterémkoli kolektivním sportu dominují týmy s propracovanou a dobře organizovanou obranou. Z té pak získávají sebevědomí a daří se jim i v útoku,“ předpovídá František Musil a dodává proč:

„Když se vychází z kvalitní a zajištěné obrany, což zahrnuje tvrdou práci nejen obránců, ale i útočníků a gólmana, chyby se ztratí a góly v útoku se mohou kupit.“

Mimochodem někdejší stěžejní muž v sestavě Minnesoty, Calgary, Otawy nebo Edmontonu před rokem jako jeden z mála předvídal v Německu úspěch české reprezentace. A právě začínající turnaj? Podaří se obhajoba? Mnohé naznačila už předchozí odpověď.

„Tým bude muset najít svoji tvář v obraně a pokud ji najdou, můžou pomýšlet na mety nejvyšší. Na velkých turnajích musí mít mužstva v první řadě pořádek vzadu a pak se projeví i tiché povědomí, že i když se něco stane, tak se to vyřeší,“ říká mistr světa z roku 1985.

Češi by měli být silní v ofenzívě

„V útoku máme hodně síly! Obrana je o něco slabší, ale možná je to spíš tím, že pro veřejnost je to velká neznámá,“ domnívá se František Musil.

U všeho podstatného můžete pochopitelně být prostřednictvím vysílání Radiožurnálu.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme