Čeští hokejisté dnes vstoupí do Euro Hockey Tour s Mensatorem v brance

České hokejové hry - tak si říká úvodní ze čtyř turnajů Euro Hockey Tour pořádaný v Karlových Varech. Naši reprezentaci čeká od 18-ti hodin utkání s Finskem a mezi hráče, kteří prahnou po tom, aby potěšili domácí fanoušky, zcela určitě můžeme počítat i jednu z opor úřadujícího vítěze extraligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Mensator | Foto: HC Energie Karlovy Vary

Vzpomínáte na letošní světový šampionát? Karlovarský brankář Lukáš Mensator se nevešel do sestavy českého týmu a zbyl na něho něvděčný post brankářské trojky. Však také trenér Růžička musel v minulých dnech často odpovídat na novinářský dotaz: "Neříkal jste si, že gólman Energie si teď může připadat jako ten, komu bylo ukřivděno?"

"Ne, tak já znám Lukáše velice dobře a samozřejmě to neřeším. Byl součástí mužstva a má zase startovací čáru stejnou, uvidíme pro nový rok."

Z pohledu trenéra Růžičky by to byl určitě luxus - dělat si těžkou hlavu s tím, zda některé z karlovarských fanoušků svými nominačními verdikty překvapil, potěšil nebo zklamal. Namísto toho prozaicky řeší otázku, koho poslat do branky v jednotlivých turnajových zápasech - Lukáše Mensatora nebo Jakuba Štěpánka?

"Každý bude chytat jeden zápas. Ve čtvrtek bude chytat Lukáš a Kuba bude chytat v sobotu. Podle toho jak se to bude vyvíjet se rozhodneme kdo bude chytat v neděli."

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté dnes vstoupí do Euro Hockey Tour s Mensatorem v brance

A samotný Lukáš Mensator? Jak s odstupem času vzpomíná na roli náhradníka při světovém šampionátu? Jak se tváří na to, že trenér vsadil na jiného gólmana?

"Já už jsem velmi často odpovídal na tuto otázku a mezi námi nebyl žádný problém. Prostě jsem se nevešel mezi dvojici brankářů a třetí místo je pro toho brankáře vždycky asi to nejtěžší. Ale byl jsem moc rád, že jsem mohl být na mistrovství světa a vidět jak to chodí naživo a nejen z televize."

Třebaže brankář Mensator patří k těm, kteří teprve sbírají první reprezentační zkušenosti, právě Finové nejsou pro něho až tak neznámým soupeřem.

"Většinou chytám proti nim, takže už vím, co mám od nich očekávat. Bohužel jsem s nimi ještě nikdy nevyhrál, dvakrát jsme remizovali. Takže doufejme že tady ve Varech to bude poprvé", říká muž, který bude střežit naši branku v úvodním utkání Českých hokejových her v Karlových Varech.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme