Čeští hokejisté do 18 let utrpěli debakl od USA a na MS si o medaile nezahrají

Vysokou porážkou 0:8 s USA se rozloučili hráči České republiky s mistrovstvím světa hokejistů do 18 let, které se koná v americkém Grand Forks. Hokejisté domácího výběru o své čtvrtfinálové výhře rozhodli ve druhé třetině, ve které vstřelili tři branky. Čechům navíc nevyšel ani závěr duelu, který se ve třetí dvacetiminutovce proměnil v exhibici domácích.

Čeští hokejisté do 18 let na MS v USA končí (ilustrační foto) | Foto: Pavel Petr

Výběr Roberta Reichela tak neslavně zakončil své působení na turnaji, na kterém si připsal v pěti zápasech pouze jedno vítězství.

Češi v zápase proti favorizovaným hokejistům z USA drželi bezbrankový stav až do 25. minuty, kdy se Američané dočkali první branky díky Mittelstadtovi. Do konce prostřední části hry pak gólman Josef Kořenář inkasoval ještě dvakrát.

Ve třetí třetině už čeští hokejisté nedokázali Američanům nikterak vzdorovat a z toho plynuly další góly v české bráně, ve které po šesté inkasované brance nahradil Kořenáře Dominik Groh.

Jsme rádi, že jsme porazili tak silný tým, říká po vítězství nad Finy střelec Kašpar

Ani změna na postu brankáře však Česku příliš nepomohla, když Groh udržel čisté konto pouhých šest minut poté, co inkasoval na konci 50. minuty při přesilovce českého týmu.

Mladíci z USA měli i výraznou střeleckou přesilu, když na české gólmany vyslali celkem 38 střeleckých pokusů, zatímco Češi vystřelili celkem 15krát.

Američany po čtvrtfinálové výhře čeká v boji o finále Finsko, zatímco Česko na světovém šampionátu hráčů do 18 let podeváté z posledních ročníků končí před branami semifinále.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít