Čeští hokejisté do 20 let vysoko podlehli Švédsku

Čeští hokejoví reprezentanti do 20 let ve svém prvním utkání na mistrovství světa v Kanadě utrpěli se Švédy debakl 1:10.

Logo MS20 Kanada hokej

Česká republika - Švédsko 1:10 (0:4, 1:2, 0:4)

Úvod zápasu byl celkem vyrovnaný, jenže po chybě v útočném pásmu vstřelil v 8. minutě úvodní branku Petersson. Svěřenci Jaromíra Šindela se snažili na vedení soupeře zareagovat, největší příležitost k tomu měl v patnácté minutě Vincour, jenže jeho šanci zlikvidoval výtečným zákrokem brankář Markström. Pravidlo nedáš-dostaneš opět platilo, v 16. minutě zvýšil Rodin. Do konce první třetiny se trefili ještě Tendery a Lander, po jehož brance přenechal Sedláček místo v české brance náhradníku Francouzovi.

Na začátku druhé třetiny chyboval nový muž na hřišti Francouz a skóre začalo nabírat hrozivé výše. Čestnou branku vstřelil ve 26. minutě Káňa, jenže o pouhých 20 vteřin později vrátil Klingberger rozdíl ve skóre na pět branek.   V poslední třetině utkání Švédové, kteří hráli ve velké pohodě postupně navýšili brankový účet až na dvojciferný počet. Premiéra na lavičce národního týmu tak Jaromíru Šindelovi se opravdu nevyvedla.

Branky a nahrávky: 26. Káňa (Knotek, Vincour) - 8. Petersson (Erixon, Svensson-Pääjärvi), 16. Rodin (Ekman Larsson), 18. Tedenby (Krüger, Rundblad), 20. Lander (Petersson, Svensson-Pääjärvi), 23. Svensson-Pääjärvi (Erixon, Petersson), 26. Klingberg (Lundberg), 41. Erixon (Svensson-Pääjärvi, Johansson), 43. Lander (Rodin), 52. Silfverberg (Rodin), 55. Larsson (Svensson-Pääjärvi, Johansson). Rozhodčí: Baluška (SR), Zalaski - Jobson, Traub (všichni Kan.) Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3.

Česká republika: Sedláček (20. Francouz) - Roth, Jordán, Gudas, Kempný, Voráček, Jeřábek - Nestrašil, Kousal, Novotný - Káňa, Knotek, Vincour - Horák, Kubalík, Kovář - Doležal, Hlinka. Trenéři: Jaromír Šindel a Zdeněk Moták.
Švédsko: Markström - Erixon, Rundblad, Ekman Larsson, Larsson, Kilström, Ekholm, Andersson - Johansson, Petersson, Svensson-Pääjärvi - Tedenby, Josefson, Krüger - Silfverberg, Lander, Rodin - Rasmussen, Klingberg, Lundberg - Brodin. Trenér: Pär Marts.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít