Čeští hokejisté do dvaceti let vyzvou na MS Slovensko, do utkání naskočí i David Pastrňák

České hokejisty do dvaceti let čeká federální derby. Postaví se na mistrovství světa Slovensku, kterému mají co vracet. Na minulém šampionátu právě Slováci poslali českou reprezentaci ve čtvrtfinále domů. Do utkání naskočí i kýžená posila z NHL, útočník Bostonu David Pastrňák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká dvacítka podlehla Rusku po boji a samostatných nájezdech | Zdroj: ČTK

O startu devatenáctiletého reprezentanta se dlouho spekulovalo a čekalo se na vyjádření vedení jeho mateřského klubu. Pastrňák totiž absolvoval sedmitýdenní léčbu zlomené nohy a po vyléčení stihl odehrát pouhé dva zápasy za farmu Bostonu v Providence.

Ale to, že se Pastrňák připojil k týmu později, by neměl být žádný problém. S většinou hráčů se totiž zná z mládežnických kategorií. On sám nastoupí již ke třetímu mistrovství světa dvacetiletých.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista David Pastrňák dostal v Bostonu zelenou a naskočí na mostrovství světa dvacetiletých již dnes proti Slovensku

„Vždy je příjemné obléct dres národního týmu. Je to pro mě čest, že tu můžu být potřetí. S většinou kluků se znám, od šestnácti spolu hrajeme a vídáme se,“ těší se český talent.

I přesto jsou ale jeho pocity smíšené. Touha reprezentovat se v něm tak trochu pere s tím, že by po dlouhé době chtěl naskočit do NHL. Ale vedení Bostonu rozhodlo, že právě juniorský šampionát je pro Pastrňáka ideální příležitost k rozehrání.

„Nenastoupil jsem k zápasu sedm týdnů a to je v hokeji opravdu hodně. Na jednu stranu jsem rád, že jsem tu a můžu reprezentovat, zároveň bych ale rád pomohl Bostonu v NHL,“ dodává David Pastrňák, pro kterého má trenér dvacítky připravené místo v jedné z elitních formací.

„I kdyby to z jeho strany nebylo herně ideální, vidíme jeho hlavní přínos v kabině. I přesto, že měl delší herní pauzu a odehrál pouhé dva zápasy, doufáme, že ještě stmelí mužstvo,“ ví trenér Jakub Petr, že za ním do Helsinek dorazila velká posila.

Pastrňák má svolení od Bostonu a zabral poslední volné místo na české soupisce. Teď už se ale reprezentace soustředí na dnešní duel proti Slovensku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér české dvacítky Jakub Petr se těší na Davida Pastrňáka a připravuje svůj tým na zápas proti Slovensku

Loni český tým vypadl ve čtvrtfinále právě s východním sousedem, a tak bude mít federální derby zase pořádný náboj.

„Slováci jsou velcí rivalové pro každého Čecha. Doufám, že je porazíme. Rozhodovat bude tlak do branky,“ říká útočník David Kaše.

Ze skupiny postupují sice čtyři týmy z pěti, ale už teď je třeba se dívat na postupové příčky. Čím lépe se Češi umístí, tím papírové slabší soupeř je čeká v play-off.

„Výhra proti Rusům se hodně cení. Teď musíme vyhrát každý zápas ve skupině, abychom měli co nejlepší pozici pro čtvrtfinále,“ připomíná Pavel Zacha bod proti Rusku a vyhlíží další tři proti Slovensku, v Helsinkách o ně začnou čeští junioři bojovat ve 13 hodin.

Štěpán Pokorný, Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme