Čeští hokejisté i potřetí v EHCh vyhráli, zdolali Německo 3:2

Čeští hokejisté porazili v Českých Budějovicích Německo 3:2 v prodloužení a po dvou vystoupeních v minulém týdnu v Lotyšsku si připsali výhru i ve třetím zápase Euro Hockey Challenge.

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku v přípravném duelu v Rize

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku v přípravném duelu v Rize | Zdroj: ČTK

Vlažný vstup českého týmu Němci nedokázali i přes převahu v první třetině potrestat. A Češi se ujali po Kašparově akci ve druhé třetině vedení.

Zlepšeným výkonem si vytvořili domácí reprezentanti převahu, kterou korunoval druhou brankou Novotný.

Pak ale hadamczikův výběr znovu polevil a soupeř toho využil k vyrovnání. Vítěze tak muselo určit až prodloužení, ve kterém se trefil znovu kapitán Jiří Novotný.

00:00 / 00:00

Jiří Novotný po utkání s Finskem

„Německý tým začal hodně dobře, aktivně, bruslil a napadal nás. My jsme zbytečně propadali v útočném pásmu a jednou jsme byli v přečíslení. Naštěstí nás podržel Kuba Kovář a zachránil stav 0:0. Myslím si, že je trestuhodné, že s týmem, který tu máme, jsme si nepohlídali vedení 2:0,“ říká Novotný.

Česká republika - Německo 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Kašpar (Novotný), 44. Novotný (Petružálek, Kašpar), 65. Novotný (Nakládal, P. Nedvěd) - 50. Reimer (Buchweiser, Hager), 54. Schubert (Barta, Gogulla). Rozhodčí: Minář, Šindler - Jelínek, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Flaake (Něm.) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4500.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít