Čeští hokejisté jsou v Soči. Zatím pouze kvůli zápasům Euro Hockey Tour

Čeští hokejoví reprezentanti odletěli na průzkumnou cestu před olympijskými hrami. Ty začnou na břehu Černého moře za necelé dva měsíce a někteří hráči ze současného výběru Aloise Hadamczika si pravděpodobně zahrají i na nich. Ostatně o nominaci si mohou říci právě o nadcházejícím víkendu při dvou zápasech Channel One Cupu proti Švédsku a Rusku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink české hokejové reprezentace v Soči před sobotním utkáním se Švédskem | Zdroj: ČTK

Poslední olympijské hry hostil kanadský Vancouver v jarním počasí, alespoň co se městské části akce týká. A ve chvíli, kdy do Her v Soči zbývají necelé dva měsíce, se zdá, že se bude situace ohledně počasí znovu opakovat.

Přes den dnes v Soči rozhodně předvánoční počasí nevládlo, známé ‘Zima jako v Rusku‘ o Soči rozhodně neplatí. Ve chvíli, kdy čeští hokejisté do Soči dorazili, svítilo slunce a rtuť na teploměru vyšplhala až na 15 stupňů Celsia. Ti, kteří přijeli v zimním oblečení, proto hodně rychle odhazovali svršky a sháněli se po slunečních brýlích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Kadeřábek hovoří o situaci v ruském Soči, kde za necelé dva měsíce začnou zimní olympijské hry

Hry v Soči stály tolik peněz, až to rozezlilo i ruského prezidenta Putina. Přesto jsou v organizaci stále některé nedostatky. Sportoviště sice nejspíš budou připravená stoprocentně, v olympijské vesnici se ale ještě vehementně pracuje.

Co se týká organizace, je třeba šetřit optimismem. Jestliže měl být hokejový Channel One Cup zkouškou pro organizátory, tak v ní alespoň prozatím dost propadají. Například účastníci turnaje, doprovody týmů i novináři jsou ubytovaní asi 500 metrů vzdušnou čarou od haly Bolšoj, jenže k tomu, aby se do ní dostali, musejí cestovat přes půl města k jediné otevřené bráně do areálu. Před vstupem musí mít každý návštěvník akreditaci, pro kterou si ale musí jet na opačný konec města, což znamená zhruba dvě hodiny strávené v kolonách aut.

Čeští hokejisté, kteří budou o víkendu v zápasech proti Švédsku a domácímu Rusku navazovat na pražskou výhru z duelu s Finskem, se v Soči aklimatizovali bez větších problémů. Zdá se, že by si výběr trenéra Hadamczika mohl dobrou náladu, která na něm byla během dnešního tréninku patrná, udržet také do zítřejšího duelu. Utkání mezi Českem a Švédskem začne v 16 hodin.

Petr Kadeřábek, Zuzana Burešová, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme