Čeští hokejisté mají na MS druhou výhru. Lotyše však zdolali až na nájezdy

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout dnešní duel mezi Českem a Lotyšskem. Dramatickou koncovku nakonec zvládli Češi, kterým výhru 4:3 v penaltovém rozstřelu vystřelil Lukáš Kašpar. Zpočátku se přitom zdálo, že si svěřenci Vladimíra Vůjtka dojdou pro jasné vítězství, když první třetinu ovládli v poměru 2:0. V dalším průběhu však Lotyši vývoj duelu otočili a vše musel v 60. minutě zachraňovat Michal Řepík, jenž na poslední chvíli srovnal na 3:3.

Kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec

Kapitán české reprezentace Tomáš Plekanec | Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté včera zdolali Rusko v poměru 3:0 a další body chtěli přidat i dnes, kdy kouč Vůjtek vsadil na brankáře Pavla Francouze.

To se jim proti výběru, který má ve svém středu pouze jediného hráče z NHL, nakonec podařilo, i když průběh zápasu nebyl vůbec jednoznačný.

O první dva góly se postaral Tomáš Plekanec. Nejprve se prosadil ve 4. minutě poté, co dostal ideální přihrávku za obranu od Davida Pastrňáka a přesnou střelou pokořil Masalskise.

Ani na druhou branku nečekali Češi dlouho, protože již tři minuty poté přidal Plekanec po nahrávce Lukáše Kašpara další gól, čímž využil přesilovku.

Svěřenci kouče Vůjtka sice následně čelili třem přesilovkám, ale v žádné z nich Lotyšům skórovat nedovolili.

Do MS již zasáhly všechny týmy. Do turnaje vítězně vstoupili také hráči Dánska a Francie

Ve druhé dvacetiminutovce předvedli Lotyši zlepšený výkon, ale šance si dokázali vytvořit i Češi. V jedné z nich byl například v 31. minutě Kempný, jehož střelu lotyšský gólman vytěsnil pouze bruslí.

V 36. minutě pak dokázali Lotyši snížit, když přečíslení dva na jednoho proměnil Roberts Bukarts, jenž na klubové úrovni hájí barvy Zlína.

Na konci druhé třetiny byl faulován Kundrátek, díky čemuž Češi získali možnost pětiminutové přesilovky.

Ve 49. minutě se Lotyši dočkali vyrovnání, když se v přesilovce prosadil Girgensons. O devět minut později pak šli hráči pobaltského celku do vedení - osamocený Redlihs zblízka překonal Francouze a spustil oslavy Lotyšů.

Ty však trvaly jen několik minut, protože 59 sekund před koncem třetí třetiny tečoval Jeřábkovu střelu Řepík a poslal utkání do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení však žádné šance nepřineslo, takže utkání dospělo až k samostatným nájezdům.

V nich se jako jediný gólově prosadil Lukáš Kašpar, který Česku vystřelil vítězství 4:3.

Také druhý večerní zápas ovládli favorité, když hráči USA jednoznačně pokořili Bělorusko 6:3. Třemi body vítězství svého týmu podpořil talentovaný útočník Auston Matthews.

Skupina A - Moskva:

ČR - Lotyšsko 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 7. Plekanec (Kašpar, Červenka), 60. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), rozhodující sam. nájezd Kašpar - 36. Bukarts (Džerinš, M. Redlihs), 49. Girgensons (Abols, Daugavinš), 58. M. Redlihs (Džerinš, Bukarts). Rozhodčí: Kubuš (SR), Rantala (Fin.) - Otmachov (Rus.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 4:3, navíc Keninš (Lot.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4650.

Skupina B - Petrohrad

Bělorusko - USA 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Platt (Stěpanov, Linglet), 39. Stas, 50. Korobov (S. Kosticyn, Stěpanov) - 10. Wood (Vatrano, Hinostroza), 14. Wideman (Matthews, Larkin), 23. Larkin (Schroeder), 29. Hanifin (Hinostroza, Motte), 35. Matthews (Connor, Hanifin), 55. Matthews (Vatrano). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Olenin (Rus.) - Fluri (Švýc.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 8:9, navíc Šinkevič (Běl.) do konce utkání (trest ve hře). Využití: 2:3.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít