Čeští hokejisté mají před sebou na MS první těžký test - souboj s Finskem

Dva zápasy, dvě vítězství. Takovou bilanci prozatím mají hokejisté České republiky na mistrovství světa. Dnes je ale v Bratislavě prověří první z kategorie nejsilnějších soupeřů - tým Finska. Hrát se bude od 20 hodin a 15 minut. Radiožurnál z první a druhé třetiny přináší reportážní vstupy a 3. třetinu v přímém přenosu.

Karel Rachůnek s Romanem Červenkou během tréninku na hokejovém MS

Karel Rachůnek s Romanem Červenkou během tréninku na hokejovém MS | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Oba celky si s předstihem zajistily postup do osmifinálové skupiny mistrovství světa. Kdo do další fáze šampionátu ale vstoupí s větším počtem bodů, ukáže právě večerní duel. „Určitě to bude první těžší zápas, test proti lepšímu soupeři. Vím, že jsou to výborní bruslaři a bude to těžké,“ věří útočník Michael Frolík.

V této sezóně narazili naši hokejisté na Finy čtyřikrát v rámci Euro Hockey Tour. Dvakrát prohráli, jednou zvítězili po šedesáti minutách hry a ve zbývajícím případě brali výhru po samostatných nájezdech.

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté mají před sebou na MS první těžký test

Poslední vzájemné měření sil se datuje k Českým hrám v Brně, kde Hadamczikův výběr vyhrál 2:1. Stejně jako v Rondu se hokejisté i v Bratislavě mohou těšit na ‘domácí‘ prostředí.

„Fanoušci jsou výborní, je to skoro jako bychom hráli doma. Můžu je pochválit nejvíc, co to jde. Samozřejmě se nás snaží hnát dopředu, ale to nás nesmí nějak odvádět od taktiky. Nesmíme propadat, musíme se snažit, aby ten třetí hráč byl dozadu a pořádně bránit,“ uvedl Michael Frolík.

Před rokem v Německu Češi vyřadili Finy 2:1 ve čtvrtfinále po samostatných nájezdech. Ovšem v základní skupině byli na mistrovství světa 2010 naši hokejisté v odlišné situaci. Vše komplikovala porážka 2:3 s Norskem.

„Je to jednodušší než třeba minulý rok, kdy jsme měli velké problémy po druhém zápase. Ale to samé bylo ve Švýcarsku, šli jsme dvě vítězství po sobě a pak se to zkomplikovalo. Nechceme to nějak zlehčovat nebo se vznášet v oblacích. Potřebujeme vyhrát každý zápas,“ zdůraznil obránce Karel Rachůnek.

Zkušený český defenzivní hráč navíc moc dobře ví, že národní tým čeká na šampionátu v Bratislavě zatím nejtěžší soupeř. „Samozřejmě je to jeden z favoritů.“

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít