Čeští hokejisté na Karjala Cupu prohráli po nájezdech se Švédskem

Hokejisté České republiky napravili prohru z prvního utkání na Karjala Cupu a ve druhém zápase už bodovali. Z vítězství se ale neradovali, když švédskému týmu podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. Poslední soupeř Čechů na prvním dílu EHT Rusko nestačilo na Finsko 2:6.

Český hokejista Adam Polášek v souboji se Švédem Axelssonem.

Český hokejista Adam Polášek v souboji se Švédem Axelssonem. | Zdroj: ČTK

V první třetině byli svěřenci Vladimíra Růžička mnohem aktivnější, Švédy přestříleli v poměru 11:4, ale ke změně skóre jejich převaha nevedla.

Druhá třetina byla gólově mnohem bohatší. Skóre otevřel ve druhé minutě švédský útočník Ericsson, který za pouhých dvacet vteřin přidal druhý gól.

Neuplynula ale ani minuta, když Filippi po samostatné akci krásně prostřelil Nilssona. V 35. minutě navíc potrestal vyloučení Klasena Zámorský a bylo vyrovnáno.

V poslední minutě prostřední části dokonal obrat ve skóre kapitán českého týmu Smoleňák, ale třináct vteřin před odchodem mužstev do šaten bylo zase vyrovnáno. Hrubce překonal Petersson.

Třetí třetina probíhala podobně jako ta úvodní, s tím rozdílem, že ve střelbě byli tentokrát aktivnější švédští hráči. V poslední pětiminutovce měli i několik šancí na vstřelení vítězného gólu.

Poslední velkou možnost na změnu skóre měl v poslední minutě Pohl, ale Nilssona nepřekonal. Ani prodloužení vítězný gól nepřineslo a ke slovu přišly samostatné nájezdy.

V nich se českým hokejistům nedařilo. Smoleňák se Svačinou neproměnili, naopak Hrubec inkasoval od Klasena a Peterssona.

Hokejový turnaj Karjala, první díl Euro Hockey Tour:

ČR - Švédsko 3:4 po sam. náj. (0:0, 3:3, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Filippi (T. Kubalík), 35. Zámorský (Svačina), 40. Smoleňák (Birner, Radil) - 22. Ericsson (Hersley), 22. Ericsson (Paulsson), 40. Petersson (Klasen, Fransson), rozhodující nájezd Klasen. Rozhodčí: Kaukokari, Rantala - Pesonen, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 2994.
ČR: Hrubec - Zámorský, Polášek, Mozík, M. Doudera, Vitásek, Krejčík, Pláněk, Kempný - Pohl, Roman, Svačina - Valský, T. Zohorna, Holík - Radil, Birner, Smoleňák - T. Kubalík, Filippi, Simon. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Švédsko: Nilsson - Hersley, Fransson, Burström, Rahimi, Lundgren, Urbom, Andersén - Thuresson, Lundqvist, Danielsson - Petersson, Wandell, Klasen - Brithén, Engqvist, Riddervall - Paulsson, Ericsson, Janmark-Nylén - Ullström, Axelsson. Trenér: Pär Marts.

Finsko - Rusko 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Immonen (Hietanen, Koistinen), 24. Pesonen (Immonen), 29. Lindell (Petrell), 31. Näkyvä (Hartikainen), 32. Osala (Kivistö), 52. Hartikainen (Hytönen, Ohtamaa) - 11. Panarin (Averin, Kovalčuk), 21. Kokarev (Medveděv, A. Radulov). Rozhodčí: Björk, Öhlund (oba Švéd.) - Hägerström, Kiilunen (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 9516

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít