Čeští hokejisté na úvod Švédských her zvítězili

Čeští hokejisté v úvodním utkání Švédských hokejových her porazili Švédsko 2:1 po samostatných nájezdech . Ve druhém utkání vyhrálo Finsko nad Ruskem 5:4 po samostatných nájezdech.

Souboj Česka se Švédskem

Souboj Česka se Švédskem | Zdroj: ČTK

Švédsko - Česká republika 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Česká repezentace nastoupila do utkání s Ondřejem Pavelcem v brance a s Tomášem Vokounem na střídačce a byl to český brankář, který mě v úvodní třetině více práce. Švédové ale ani jednu ze slibných příležotistí nedotáhli do gólového efektu.

Svěřenci trenéra Růžička však dokázali také zaměstnant domácí obranu a na rozdíl od jejich soupeřů se prosadili i střelecky. V 18.minutě se bekhendovým blafákem prosadil Lukáš Kašpar.

Domácí se snažili odpovědět zvýšenou aktivitou díky které se dočkali vyrovnání. Po pěti minutách druhé třetiny se dokázal, střelou do růžku Pavelcovi branky, prosadit Hedman.

Ve třetí třetině zvýšili tempo Češi, ale strhnout vítězství na svou stranu se jim nepodařilo. Utkání tak dospělo přes nastavení až k samostatným nájezdům, kde výhru pro Čechy vystřelil Jakub Klepiš.

Branky a nahrávky: 25. V. Hedman (Pääjärvi-Svensson) - 18. Kašpar (Novotný), rozhodující sam. nájezd Klepiš. Proměněné nájezdy: Klepiš. Neproměněné nájezdy: Weinhandl, Pääjärvi-Svensson, Omark - Voráček. Rozhodčí: Laaksonen, Partanen (oba Fin.) - Lyth, Ahlström (oba Švéd.). Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6654.

Švédsko: Markström - Magnus Johansson, Gunnarsson, Lindström, V. Hedman, Rundblad, Bäckman, Ekman-Larsson, Fransson - Weinhandl, Martensson, Persson - Pääjärvi-Svensson, Wallin, Ericsson - Andersson, Nylander, Bergfors - Omark, Harju, Pettersson. Trenéři: Bengt-Ake Gustafsson a Roger Rönnberg.

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Čáslava, Němec, Blaťák, Nakládal, Barinka, od 38. navíc Mojžíš, Gřegořek - Voráček, Červenka, Klepiš - Kvapil (26. Jan Kovář), Marek, Rolinek - Kašpar, Vampola, Novotný - M. Růžička, Koukal, Hubáček. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Finsko - Rusko 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Hahl (Komarov, Hytönen), 19. Hietanen (Lehterä, Miettinen), 23. Aaltonen (Kontiola), 31. Aaltonen (Niskala, Kontiola), rozhodující sam. nájezd Granlund - 5. Mozjakin (Anisimov, Sušinskij), 31. Kozlov (Fjodorov), 34. Sušinskij (Mozjakin, Fjodorov), 44. Arťjuchin (Afinogenov, Svitov). Rozhodčí: Minář, Šindler (oba ČR) - Saha, Terho (oba Fin.). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8281.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít