Čeští hokejisté nastoupí proti Dánsku i s Plekancem a Zbyňkem Michálkem

Čeští hokejisté nastoupí v 16 hodin a 15 minut k druhému duelu na mistrovství světa na Slovensku. Jejich soupeřem bude Dánsko, překvapivý čtvrtfinalista loňského šampionátu. Dánové v Německu porazili v průběhu turnaje Finsko, Spojené státy i Slovensko. Češi si v případě výhry zajistí postup do osmifinálové fáze mistrovství světa.

Karel Rachůnek s Romanem Červenkou během tréninku na hokejovém MS

Karel Rachůnek s Romanem Červenkou během tréninku na hokejovém MS | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Před utkáním s Dánskem vyjeli hokejisté na led už dopoledne ke krátkému rozbruslení. Nebyla znát jediná známka nervozity. Nakonec, nebyl po úspěšném vstupu do šampionátu a výhře 4:2 nad Lotyšskem žádný důvod.

"Tím, že jsme vyhráli první zápas, tak z nás nervozita spadla. Dnešní trénink byl dobrovolný, pár nás přišlo. Trénovali jsme střelbu, zahráli jsme si čtyři na čtyři a po dvaceti minutách jsme šli z ledu," popsal průběh velmi krátkého tréninku v Orange aréně útočník Jiří Novotný.

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté se připravují na dalšího soupeře na MS - Dánsko

Hráči už samozřejmě přemýšleli o odpoledním soupeři. Dánsko loni prošlo až do čtvrtfinále mistrovství světa. A úvodní výsledky letošního šampionátu potvrzují, že jen těžko narazíte na slabého soupeře.

"Dívali jsme se na Dány, když hráli s Finskem. Po dvou třetinách to bylo vyrovnané a až potom dali Finové nějaké góly v přesilovkách a výsledek byl 5:1," řekl Novotný.

"Bude to důležitý zápas nejen kvůli zisku bodů, ale i pro pohodu v týmu. Nechceme prohrávat se soupeři jako jsou Dánové, ale tím je nechci podceňovat," dodal Jiří Novotný.

Proti Dánsku už může trenér českého týmu Alois Hadamczik počítat s dvojící posil z NHL útočníkem Tomášem Plekancem a obráncem Zbyňkem Michálkem. Ten nakonec nastoupí ve své výstroji, která se po cestě z Pittsburghu ztratila.

"Původně chtěl hrát ve staré výstroji, v garáži prý má nějaké staré brusle, tak by si je vzal," řekl Hadamczik na adresu Michálka, který nastoupí v obranné dvojici s Karlem Rachůnkem. Před brankářem Ondřejem Pavelcem dále budou hrát obránci Židlický, Škoula, Krajíček a Čáslava. V útoku pak Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, Milan Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít