Čeští hokejisté odčinili debakl s Finskem, Rusko porazili 4:0

Čeští hokejisté se rychle vzpamatovali z nepovedeného utkání s Finskem a ve svém závěrečném duelu na Švédských hrách porazili Rusko 4:0. Celkově obsadili druhé místo, po výhře 3:1 nad Finskem ovládli turnaj domácí reprezentanti.

Petr Nedvěd měl po utkání se Švédskem několik důvodů k radosti.JPG

Petr Nedvěd měl po utkání se Švédskem několik důvodů k radosti.JPG | Zdroj: Reuters

Spolehlivý výkon gólmana Jakuba Kováře, který udržel premiérové čisté konto v reprezentaci, a výborná efektivita při využívání přesilových her přinesly českým hokejistům vítězství nad Ruskem 4:0.

Tým trenéra Hadamczika měl povedený vstup do zápasu, když se na začátku třetí minuty prosadil po Koukalově přihrávce Nakládal. Další gól do Birjukovovy sítě potom přidal v 16. minutě zkušený Petr Nedvěd, který se v početní výhodě trefil přesně do levého rohu ruské branky.

Soupeř potom sice zatlačil český tým do defenzivy, ten ale odolával i zásluhou jistých zákroků gólmana Kováře. Když se pak hra v polovině druhé třetiny opět vyrovnala, Kreps zvýšil v další přesilovce už na 3:0.

Rusové v závěrečném dějství síly na zvrat nenašli, navíc v 56. minutě při vyloučení Kuzněcova dostali po Koukalově dorážce čtvrtou branku. Čeští hokejisté si tak zvedli na závěr turnaje sebevědomí po vysoké prohře a matném výkonu v duelu proti Finsku.

Oddset Hockey Games - 3. turnaj Euro Hockey Tour (Stockholm):

Česko - Rusko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Nakládal (Koukal), 16. P. Nedvěd (Irgl), 34. Kreps (Kašpar, Novotný), 56. Koukal (Nakládal, Kolář I). Rozhodčí: Sjöberg, Johansson - Haster, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 1157

Česko: Jakub Kovář - Kutlák, Barinka, Němec, Mojžíš, Nakládal, Krejčík, Kolář II - Klepiš, P. Nedvěd, Průcha - Irgl, Novotný, Kašpar - Kolář I, Koukal, Rolinek - Netík, Jan Kovář, Kreps. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: M. Birjukov - I. Nikulin, Čudinov, N. Bělov, Rjazancev, Višněvskij, J. Birjukov, Zubarev, A. Bělov - Arťuchin, Zubov, Širokov - Žerděv, Kuzněcov, Čistov - Tarasenko, Šipačov, Tichonov - Kokarev, Kalinin, Burdasov. Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít