Čeští hokejisté porazili Lotyšsko v Jindřichově Hradci i podruhé

Čeští hokejisté vyhráli také druhý přípravný zápas proti Lotyšsku. Tentokrát zvítězili v Jindřichově Hradci 1:0, když se v 8. minutě první třetiny prosadil obránce Nakládal.

Kapitán českého celku Jiří Novotný

Kapitán českého celku Jiří Novotný | Zdroj: ČTK

Z aktivity v úvodní části Češi vytěžili jediný gól a následně měl lotyšské vyrovnání na hokejce Jass, ale trefil tyč Francouzovy branky. Po přestávce snaživě hrající soupeř českému výběru zle zatápěl.

V národním týmu debutující Francouz ale nebezpečné situace vyřešil. V závěrečné části ho o čisté konto nepřipravily ani tři lotyšské přesilovky a tak si výběr vedený Slavomírem Lenerem připsal do tabulky Euro Hockey Challenge tři body za těsnou výhru 1:0.

K dalšímu zápasu nastoupí česká reprezentace příští pátek, kdy se v Řezně utká s Německem. To už bude u týmu hlavní kouč Alois Hadamczik, který je v současnosti na inspekční cestě v NHL.

Česká republika - Lotyšsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 8. Nakládal (T. Rachůnek, Vrána)
Rozhodčí: Hribik, Pešina - Blümel, Pouzar
Vyloučení: 4:5, bez využití
Diváci: 3067
ČR: Francouz - Krejčík, Nakládal, Kutlák, Kolář II, T. Voráček, Kubát, Trončinský - Irgl, Novotný, Kašpar - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - Pech, Roman, Svačina - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč. Trenér: Slavomír Lener
Lotyšsko: Jučers - K. Redlihs, Sotnieks, Cibulskis, M. Jass, Jakovlevs, Jerofejevs, Porejs - Meija, Štals, Cipulis - Jekimovs, Indrašis, Keninš - Upitis, Bičevskis, Bierais - Bajaruns, Pavlovs, K. Jass. Trenér: Ted Nolan

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít