Čeští hokejisté porazili na Švédských hrách domácí výběr 2:0

Třetí podnik Euro Hockey Tour - Švédské hry, se koná poprvé v historii v Malmö, a hned na úvod porazila česká reprezentace domácí výběr 2:0. O góly Hadamcziko výběru se postarali Vondrka a Novotný. K výhře výrazně přispěl výkon gólmana Saláka, který vychytal čisté konto.

Gólman Alexander Salák potřetí v sezoně chytá proti "starým známým" Švédům

Gólman Alexander Salák potřetí v sezoně chytá proti "starým známým" Švédům | Zdroj: ČTK

Svěřenci kouče Hadamczika triumfovali poprvé v historii na úvodním turnaji EHT Karjala Cupu, ale v Rusku propadli bez zisku jediného bodu. Do branky českého výběru se dnes opět proti Švédům postavil brankář Alexandr Salák, který švédské střelce dobře zná z tamní ligy.

ČESKO : ŠVÉDSKO 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Vondrka (Průcha), 41. Novotný (Irgl). Rozhodčí: Levonen, Kaukokari (oba Fin.) - Pihlblad, Haster (oba Švéd.). Vyloučení: 1:5. Bez využití

V úvodních minutách měl více práce v souboji dvou nejlepších gólmanů švédské ligy Salák, který kryl rány Viklunda i Anderssona. Pak zahrozila i česká pětka složená výhradně z hráčů české nejvyšší soutěže, Hertl ale pouze z boku nastřelil konstrukci branky.

Největší šanci dosavadního průběhu měl ale ve 12. minutě při přesilovce útočník Hjalmarsson, jeho pokus český brankář vytěsnil po bleskurychlém přesunu betonem. V poslední minutě měl dobrou příležitost po pohledné kombinaci Tenkrát, ale Eriksson byl pozorný, a tak se šlo do kabin po první třetině za stavu 0:0.

00:00 / 00:00

Rozhovor Petra Kadeřábka s autrem první branky Michalem Vondrkou po výhře nad Švédskem v Malmö

Hned po pár sekundách druhého dějství se Seveřané dopustili zakázaného uvolnění, po kterém se Češi dostali do tlaku. Petružálek, Tenkrát ani Hertl ale na gólmana Švédska nevyzráli. Až v čase 24:51 sebral puk Vondrka a svůj únik přesně zakončil 1:0. Jedná se o vůbec první gól českého výběru ve druhé třetině v této reprezentační sezoně.

Češi pak přečkali druhé oslabení v utkání. Vyloučen byl Petr Tenkrát, který své zaváhání posléze napravil, protože obránce Skogs ho zastavil pouze za cenu hákování a následovalo trestné střílení. To ovšem forvard Sparty neproměnil.

Švédské hokejové hry se poprvé v historii nehrají ve Stockholmu, ale v Malmö

Po 33. odehraných minutách nastřelil břevno Nedorost. Dvě minuty před druhou sirénou mohl zvýšit Vrána, ale nastřelil Erikssona do plastrónu. A když se skóre neměnilo ani po pokusu Ericssona, platil stav 1:0 i po druhé třetině.

Hned z úvodní šance třetí části se Češi mohli radovat z druhého gólu. Pokus Krajíčka za čárou ještě neskončil, ale ve skrumáži před Erikssonem se nejrychleji zorientoval kapitán Novotný a zvýšil na 2:0.

Čtvrté oslabení ze 45. minuty český tým přežil bez úhony, ale takřka hned po vjetí vyloučeného Petružálka zpět na led trefil prudkou ranou od modré tyč Salákovi svatyně původně 13 hráč Švédska Arlbrandt.

12. minut před koncem putoval na trestnou lavici za zdržování hry Němec, ale pak bylo utkání před 5097 diváky v Malmö aréně na pár minut přerušeno kvůli českému brankáři, který shodil na led svoji poškozenou masku. V 52. minutě ideálně vysunul Petružálek Vránu, jeho střela mezi betony za zády švédského brankáře neskončila.

Ve zbytku zápasu už česká pozorná obrana v čele s gólmanem Salákem i za přispění time outu trenéra Aloise Hadamczika neelé dvě minuty před koncem udržela čisté konto. Navíc při power play soupeře mohl definitivně rozhodnout Irgl, který netrefil prázdnou bránu.

Švédsko: Eriksson - Burström, Ahnelöv, Bäckman, Fransson, Skogs, Nygren, Viklund - Paulsson, Söderberg, Thörnberg - Persson, Lundqvist, Pettersson - Ericsson, Lindberg, Andersson - Aslund, Rasmussen, Fasth - Hjalmarsson. Trenéři: Par Marts a Peter Popovic
ČR: Salák - Krajíček, Barinka, Němec, Čáslava, Mojžíš, Nakládal - Irgl, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedorost, Vondrka - Petružálek, Vrána, Tenkrát - T. Rachůnek, Hertl, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít