Čeští hokejisté porazili Slovensko a v letošním ročníku EHCh neprohráli

Česká hokejová reprezentace zvládla i poslední duel seriálu Euro Hockey Challenge. V Bratislavě porazila domácí Slovensko 3:2 po samostatných nájezdech. Ve druhé sérii rozhodl o výhře výběru Aloise Hadamczika útočník Jan Kovář.

Zprava Richard Stehlík a brankář Ján Laco ze Slovenska a Petr Holík z českého týmu | Zdroj: ČTK

Češi v první třetině přečkali bez úhony čtyři přesilovky soupeře a inkasovali až v úvodu druhé části, kdy využil nečekaného odrazu od zadního mantinelu Bližnák.

Domácí navíc dokázali odpovědět i na Průchovo vyrovnaní. V závěrečné třetině Češi své soupeře jasně přehrávali, ale navíc než na Holíkovo vyrovnání to nestačilo. Výhru českému týmu vystřelil až v nájezdech Jan Kovář.

00:00 / 00:00

Per Kadeřábek sledoval v Bratislevě utkání mezi Českem a Slovenskem

Před mistrovstvím světa ve Švédsku a Finsku čeká český tým příští týden ještě turnaj Euro Hockey Tour v Brně, do kterého vstoupí ve čtvrtek zápasem proti Švédsku. po samostatných nájezdech.

Slovensko - Česká republika 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Bližňák (Marcel Hossa), 34. Bartovič (Mikúš, Hovorka) - 24. Průcha (Vondrka, Čáslava), 44. Holík (Vincour, Krejčík), rozhodující sam. nájezd Jan Kovář. Rozhodčí: Baluška (SR), Jeřábek - Blümel (oba ČR), Valach (SR). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 10.000.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít