Čeští hokejisté porazili v Moskvě Finsko, Channel One Cup vyhráli Švédové

Čeští hokejisté zvítězili ve svém druhém duelu na Channel One Cupu v Moskvě nad Finskem 5:1. V neděli budou hrát proti domácímu Rusku o konečné druhé místo. Výhra Čechů nad Finy znamená vítězství na turnaji pro Švédsko, které porazilo Rusko 4:2.

Hokejisté Lukáš Pech (vlevo) a Zbyněk Irgl v duelu Česka s Finskem na Channel One Cupu | Zdroj: ČTK

Do branky českého týmu se oproti čtvrtečnímu duelu proti Švédsku postavil Tomáš Pöpperle, v obraně nastoupil debutant Jakub Krejčík a kromě prvního útoku se změnilo složení všech útočných formací. Finové byli sice v úvodu aktivnější, ale do vedení šli v osmé minutě Češi. Střelou od modré se hned ve svém prvním duelu za národní tým prosadil obránce Slavie Krejčík.

V 15. minutě zvýšil vedení české reprezentace Zbyněk Irgl, který dorazil do branky střelu Petra Hubáčka. O čtyři minuty později Finové snížili, když se v přesilovce trefil Pesonen. Na začátku druhé třetiny se Česko prosadilo i v oslabení, když Michal Vondrka vybojoval puk na obranné modré čáře a přihrál ho Irglovi, který vrátil Čechům dvougólové vedení.

V závěru druhé části mělo Finsko šanci hrát minutu a půl v pěti proti třem, ale Česko se ubránilo díky zákrokům Hubáčka a gólmana Pöpperleho. Navíc po 49 sekundách šel na trestnou lavici Lindgren. Ve třetí třetině se na gól čekalo do 50. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Petr Vrána. Za dvě minuty zvýšil na 5:1 Lukáš Krajíček.

Česká republika - Finsko 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Krejčík (Vrána), 15. Irgl (Hubáček, Němec), 23. Irgl (Vondrka), 50. Vrána (Krajíček), 52. Krajíček - 19. Pesonen (Kiiskinen). Rozhodčí: Zacharov, Ravodin - Sadovnikov, Zacharenkov (všichni Rus.). Vyloučení: 9:8, navíc Jalasvaara (Fin.) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4000

Česká republika: Pöpperle - Němec, Čáslava, Kutlák, Nakládal, Krajíček, Krejčík - Průcha, Červenka, Rolinek - Petružálek, Vrána, Vondrka - Orsava, Kreps, Kašpar - Irgl, Pech, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček

Finsko: Koskinen - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Heikkinen, Uusitalo, Jalasvaara, Jokela, Järvinen - Enlund, Lindgren, Marjamäki - Kiiskinen, Kuparinen, Pesonen - Anttila, Wirtanen, Osala - Jasu, Kemppainen, Louhivaara. Trenéři: Jukka Jalonen, Petri Matikainen a Pasi Nurminen

Rusko - Švédsko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Širokov (A. Radulov), 44. Žerděv (A. Radulov) - 11. S. Kronwall (Andersson, Persson), 26. S. Kronwall (Rosén, Zackrisson), 45. Axelsson (Söderberg, M. Karlsson), 50. S. Kronwall (Johansson). Rozhodčí: Minář, Šindler (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 4:8, navíc Frögren (Švéd.) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 14.000

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Kornějev, Grebeškov, Denisov, Višnevskij, Kalinin, Bělov, J. Birjukov - Radulov, Zubov, Širokov - Pěrežogin, Těreščenko, Žerděv - Lisin, Šipačov, Tichonov - Makarov, Bodrov, Kokarev. Trenér: Zinetula Biljaletdinov

Švédsko: Fasth - Bertilsson, S. Kronwall, Frögren, Ekholm, Viklund, M. Karlsson - Andersson, Persson, Bergfors - Danielsson, Söderberg, Axelsson -Zacriksson, Rosén, Johansson - Ritola, Falk, Lundh - Sjögren, Lauritzen. Trenér: Pär Marts