Čeští hokejisté přijeli na sraz s rozdílnými náladami

Hokejová reprezentace zahájila přípravu před Channel One Cupem - druhým podnikem Euro Hockey Tour. V pražské O2 Aréně se trenéru Hadamczikovi hlásilo všech třiadvacet hráčů. Z klubů ale přijeli s rozdílnou formou i náladou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik vysvětluje hráčům nácvik situací

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik vysvětluje hráčům nácvik situací | Zdroj: ČTK

Vydařené období zatím neprožívá ‘navrátilec‘ do reprezentace Tomáš Rolinek z Magnitogorsku. Metarulg má nejhorší začátek sezóny za posledních deset let a i český útočník zatím zaostává za svou formou z předcházejících let.

„Člověk pořád doufá, že to bude lepší a lepší. Ale zatím to tak není. Góly nedávám, nesbírám ani body a tím pádem je to z mého pohledu špatné,“ konstatoval Rolinek. Sám ale věří, že právě reprezentační přestávka přinese návrat do herní pohody

Přehrát

00:00 / 00:00

Na srazu české hokejové reprezentace byl reportér Petr Kadeřábek

„Ono se to říká, že změníte prostředí a bude to lepší. Ale já nevím. Budu hrát svoji hru a doufám, že to bude dobré. A hlavně jde o to, že tady ta pozitivní nálada je, což v klubu není,“ prohlásil kapitán českého týmu.

Pozitivní náladu by týmu měli dodat především hráči, kterým se na klubové úrovni daří. Jedním z nich je Petr Hubáček, který minulý týden přestoupil z brněnské Komety do finské Jyväskyly a rychle si na úroveň tamní SM ligy zvykl.

„Mám rád hokej hodně v pohybu, který je hodně o bruslení. Čím víc se bruslí, tím víc mě to drží v zápase. To znamená, že se mi hrály dobře všechny tři zápasy. I to umocňuje moje prvotní dojmy, že bych tomu mančaftu mohl sedět a on mně,“ říká Hubáček.

Přivykat tamnímu životu si Petr Hubáček začne až po reprezentační pauze. Zatím si s sebou do Finska zabalil tolik věcí, že je dokázal vyjmenovat v jediné větě.

„V podstatě jako v nároďáku. Hokejový bágl, dvoje džíny, dvě mikiny, tři trika a počet spodního prádla, který je úměrný šesti dnům stráveným někde,“ smál se Petr Hubáček při odpovídání na všetečné dotazy novinářů.

Vampolova výzva

Dobře naladěn přijel na sraz reprezentace i další z útočníků, který si teprve zvyká na své nové angažmá. Petr Vampola velmi pookřál po přesunu ze švédské Timry do švýcarské Ženevy

„Přešel jsem do Švýcarska, byla to taková výzva. Oni byli předposlední, ztráceli asi deset bodů na osmičku. A z těch devíti zápasů, co jsem tam, jsme sedm vyhráli a máme dva body na osmého. Takže v tomhle je velká spokojenost a i po osobní stránce mně to jde, cítím se dobře,“ prohlásil.

Dobrou náladu si Petr Vampola podržel i během prvního tréninku české reprezentace před čtvrtečním startem Channel One Cupu a věří, že nakazí i zbytek týmu, aby společně před domácím publikem v Chomutově zdolali tradičního soupeře - Švédsko.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme