Čeští hokejisté prohráli na Karjala cupu i svůj druhý zápas

Česká hokejová reprezentace podlehla v uktání Krajla cupu hraného v rámci Euro Hockey Tour Finsku 1:2

Tomáš Mojžíš v souboji s Tuppurainenem

Tomáš Mojžíš v souboji s Tuppurainenem | Zdroj: ČTK

Finsko - Česká republika 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Češi vstoupili do utkání výborně a už po 57.vteřinách se zjevil před brankářem Tarkkim Jaroslav Bednář o tevřel skóre zápasu. Finové po inkasované brance zvyšili obrátky a gólman Schwarz se při své premiéře měl co ohánět. V 9. minutě ale přeci jen kapituloval. Na konci kombinace třetího útoku Suomi byl obránce Mäenpää, který prostřelil mladoboleslavského brankáře.

Český tým inkasoval i ve druhé třetině, ale gól arbitr Vinnerborg po konzultaci s videorozhodčím neuznal. O osudu utkání tak rozhodla 45.minuta, kdy si po levém křídle nabruslil před Schwarze Slamelainen, nahodil puk před branku a ten si od nohy obránce Mojžíše našel cestu do české branky.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Pavla Petra

Branky a nahrávky: 9. Mäenpää (Anttila, Komarov), 45. Salmelainen (Immonen) - 1. Bednář (Rolinek, Červenka). Rozhodčí: Vinnerborg, Lärking (oba Švéd.) - Puolakka, Tervo (oba Fin.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 11.562.

Rusko - Švédsko 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Zinovjev (A. Radulov, Galimov), 12. Zaripov (Morozov, Tereščenko), 42. Zinovjev (Saprykin, Proškin), 45. Mozjakin (Sušinskij) - 8. Thörnberg (Akerman). Rozhodčí: Rönn, Partanen - Sormunen, Saukonen (všichni Fin.). Vyloučení: 5:5, navíc Weinhandl (Švéd.) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6723.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít