Čeští hokejisté prohráli na MS se Švédskem 1:4

Česká hokejová reprezentace podlehla ve svém druhém utkání na světovém šampionátu domácímu Švédsku 1:4. Výběr Tre Kronor tak zatím zaslouženě prochází skupinou B bez porážky. Jedinou trefu českého mužstva zaznamenal Petružálek. Další zápas čeká Hadamczikovu partu v pondělí od 16:15 proti Norsku.

Čeští hokejisté ve svém druhém vystoupení na MS nestačili na domácí Švédy

Čeští hokejisté ve svém druhém vystoupení na MS nestačili na domácí Švédy | Zdroj: ČTK

Oproti úvodnímu utkání, které Češi vyhráli nad Dánskem, hájil českou branku Jakub Štěpánek, zraněného obránce Kutláka nahradil na soupisku dopsaný Tomáš Mojžíš. Aleš Hemský si vyměnil místo na křídle s Petrem Průchou. I nadcházející duel Česko-Norsko budeme celé vysílat na webu hokej.radiozurnal.cz.

Česko - Švédsko 1:4 (0:1,0:1,1:2)

Góly: Petružálek - Franzén, Kronwall, Lundqvist, Persson

00:00 / 00:00

Důvody prohry českého týmu hledal kapitán Tomáš Plekanec

Diváci ve Stockholmu nemuseli na úvodní branku čekat nijak dlouho. První závar před brankou Jakuba Štěpánka totiž skončil gólem v české síti, zaznamenal ho Franzén. První švédský útok českým obráncům i nadále pořádně zatápěl, tentokrát ale Eriksson prázdnou bránu netrefil. Čeští hokejisté se do hry nedostali ani v nabízené přesilovce a tak je stav po první třetině 0:1.

Zápas se Švédskem podle obránce Mojžíše brankové hody nepřinese

Týmu kouče Hadamczika se nevydařil vstup ani do druhého části. Uběhlo pouhých 50 vteřin a Švédové se radovali z druhého gólu, který vstřelil obránce Kronwall. Svědomí nemůže mít čisté brankář Štěpánek, protože se jednalo o střelu z velkého úhlu. Dvoubrankové vedení domácí výběr ještě více uklidnilo, jsou nebezpečnější a nadále diktují tempo hry.

Ve 25. minutě při početní výhodě zahrozil i český tým, ale pozorný Fasth tečovanou ránu Krajíčka schoval v lapačce. Po Blaťákově pokusu se na ledě strhly dva pěstní souboje, za které byli vyloučeni Kronwall s Průchou.

Dosud největší šanci si čeští reprezentanté schovali až na samotný závěr, jmenovitě kapitán Tomáš Plekanec. Jeho nahození v poslední minutě druhé třetiny na švédskou branku totiž ještě tečoval Järnkrok a Viktor Fasth měl hodně co dělat, aby pohotově betonem zakročil a uchránil tak po čtyřiceti minutách dvougólové vedení svého týmu.

Důvěry trenéra si moc vážím, říká hokejový obránce Nakládal

I ve třetí části se dlouho zdálo, že se obraz hry nezmění. Češi chybně střídali a vyjetého Štěpánka už sice překonal Hedman, ale než puk doklouzal za brankovou čáru, dokázal ho odpálit Čáslava. Ve 44. minutě se ovšem nepozornosti nevyvaroval ani do té doby bezchybný gólman Fasth. Jeho nepřesnou rozehrávku zachytil Jakub Petružálek a ranou z vrcholu kruhů vykřesal jiskřičku naděje, když snížil na 1:2.

V 51. minutě vrátil náskok dvou branek celku Tre Kronor Lundqvist. Pumelici Perssona od modré čáry dokázal ještě přizvednout a uklidit pod horní tyčku Štěpánkovi svatyně. Jeho zásah ale musel zkontrolovat videorozhodčí. Při závěrečné power play českého národního týmu ještě zvýšil od vlastní modré čáry na konečných 4:1 pro Švédsko Persson.

Branky a nahrávky: 44. Petružálek (Hemský) - 3. Franzén (Zetterberg, Eriksson), 21. N. Kronwall (Zetterberg, Eriksson), 51. J. Lundqvist (Persson, Larsson), 59. Persson (Hedman) Rozhodčí: Boman, Levonen (oba Fin.) - Arm (Švýc.), Dědulja (Běl.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 10.076

Česká republika: Štěpánek - Blaťák, Nakládal, Němec, Čáslava, Mojžíš, Krajíček - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Průcha, Krejčí, M. Michálek - Hemský, P. Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Novotný, Kašpar. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček
Švédsko: V. Fasth - S. Kronwall, Brodin, N. Kronwall, Karlsson, Hjalmarsson, Hedman - Franzén, Zetterberg, Eriksson - Järnkrok, Landeskog, Silfverberg - Alfredsson, Krüger, Stalberg - Larsson, Persson, J. Lundqvist. Trenér: Pär Marts, Peter Popovic, Roger Rönnberg a Rikard Grönberg

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít