Čeští hokejisté prohráli s Norskem 2:3, přesto jdou dál

Česká hokejová reprezentace svůj druhý zápas na mistrovství světa v Německu nezvládla. Tým kouče Růžičky si přesto zajistil postup do osmifinálové skupiny, protože ve večerním utkání porazilo Švédsko Francii 3:2.

MS hokej 2010 logo

MS hokej 2010 logo | Foto: IIHF

Útočná smršť v podání českých hokejistů se nekonala. Norové bojovali a nepouštěli Čechy do tlaku. Ve 4. minutě se sice po Červenkově přihrávce zpoza branky dostal do dobré příležitosti Jágr, nadvakrát ale Grotnese nepřekonal. Branka naopak padla na druhé straně. Ve 13. minutě dostal přihrávku do ideální pozice mezi kruhy Aasen a nekopromisní střelou trefil růžek Pavelcovy branky.

Druhou třetinu zahájili Češi lépe. Ve 28. minutě si vypracovali přesilovou hru pěti proti třem a v ní vyrovnal Jaromír Jágr, který se trefil z mezikruží. Norové ale se svou odpovědí přišli vzápětí. Už ve 31. minutě dobře clonili před Pavelcem, který tak neviděl tečovanou střelu Ostliho.

00:00 / 00:00

Utkání Česko-Norsko, jak ho viděl reportér Pavel Petr

Úvod třetí částí znovu patří Norům. Ve 45. minutě se dostali do přečíslení a devátá střela na českou branku skončila třetím gólem soupeře. Trefil se Bastiansen. České snížení přišlo sedm minut před koncem. Po Rachůnkově přihrávce do jízdy dal svůj druhý gól v zápase Jaromír Jágr. Bylo už ale příliš pozdě na nějaký zvrat. Čechům v závěru nepomohla přesilová hra ani power-play a Norům tak podlehli 2:3.

Poslední zápas v základní skupině čeká svěřence Vladimíra Růžičky ve čtvrtek od 20:15.

Česká republika - Norsko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Jágr (Rozsíval, Klepiš), 54. Jágr (K. Rachůnek) - 13. Zuccarello Aasen (Thoresen, Jakobsen), 31. Fredriksen (Lökken Östli, Zuccarello Aasen), 45. Bastiansen (M. Olimb). Rozhodčí: Laaksonen (Fin.), Sterns (USA) - Gemeinhardt (Něm.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. Diváci: 2256.

Česká republika: Pavelec - Rozsíval, Blaťák, K. Rachůnek, Čáslava, F. Novák, Barinka, Gřegořek - Jágr, Červenka, Rolinek - Voráček, Marek, Hubáček - Kašpar, Vampola, Novotný - Kvapil, Koukal, Klepiš. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Norsko: Grotnes - Holös, Jakobsen, Bonsaksen, Kaunismäki, Lökken Östli, Solberg - Zuccarello Aasen, Fredriksen, Thoresen - M. Olimb, Bastiansen, L. E. Spets - Röymark, Holtet, Laumann Ylven - K. A. Olimb, Forsberg, Lorentzen. Trenér: Roy Johansen, Knut Stubdal a Sam Liebkind.

Výsledky dalších úterních zápasů:

skupina C:
Švédsko - Francie 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Gunnarsson (Omark, Persson), 23. Andersson (Nylander, Johansson), 28. Harju (Omark, Bäckman) - 45. Y. Treille, 55. Tardif (Da Costa, Amar). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Baluška - Valach (oba SR), Kowert (Něm.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3268.

Skupina A:
Rusko - Kazachstán 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Ovečkin (Sjomin, Fjodorov), 21. Kovalčuk (Sjomin), 38. Sjomin, 44. Grebeškov (Afinogenov, Kuljomin) - 58. Dudarev (Šafranov). Rozhodčí: Looker (USA), Minář - Kalivoda (oba ČR), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 9274.
Bělorusko - Slovensko 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Děmagin (Stas, Meleško), 10. Kaljužnyj (Stas, Meleško) - 23. Čiernik (Lintner), 31. Bartovič (Pánik, Lintner), 45. Zagrapan (Sekera), 60. Bartovič (Pánik, Podkonický). Rozhodčí: Lärking (Švéd.), Savage - Bechard (oba Kan.), Arm (Švýc.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 8862.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít