Čeští hokejisté prohráli se Švédském v prodloužení

Také druhý zápas české hokejové reprezentace na Channel One Cupu dospěl až do prodloužení, tentokrát ovšem se smutným koncem. Národní tým prohrál v Moskvě se Švédskem v nastaveném čase 3:4.

Český gólman Jakub Štěpánek inkasuje druhý gól v zápase proti Švédsku (Channel One Cup) | Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté byli v zápase dlouho horším mužstvem, což se také projevovalo na výsledku. Nejprve využil po šesti minutách druhé části hry přesilovku Weinhandl, na rozdíl dvou branek potom zvýšil ještě v téže třetině přesnou střelou Tjärnqvist. Když se v úvodu třetího dějství trefil znovu Weinhandl, zdálo se být o výsledku rozhodnuto.

Češi se ale nevzdali a díky zvýšenému nasazení nakonec dokázali dotáhnout zápas do prodloužení. Ve 47. minutě využil přesilovku Čajánek, který 'rybičkou' dorazil do sítě puk, který vyrazil gólman Liv po střele Blaťáka a teči Jágra. O další tři minuty později se radoval z branky Klepiš, který využil skrumáže před Livem a zasunul puk mezi jeho betony. V závěrečné power-play, umocněné navíc švédským vyloučením, potom jedenáct sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal Čajánek.

Prodloužení trvalo pouze něco málo přes dvě minuty. Ve středním pásmu získal puk Weinhandl, projel po křídle do útočné třetiny a střelou mezi nohama gólmana Štěpánka završil nejenom hattrick, ale zároveň také rozhodl o druhém bodu pro švédský tým.

00:00 / 00:00

Utkání CZE-SWE očima reportéra Pavla Petra (Channel One Cup)

Branky a nahrávky: 47. Čajánek (Jágr, Blaťák), 50. Klepiš, 60. Čajánek - 26. Weinhandl (Eriksson), 35. D. Tjärnqvist (Aslund, Enqvist), 44. Weinhandl (Martensson), 63. Weinhandl (D. Tjärnqvist). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Sivov, Kalinkin (všichni Rus.). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 3000.

Česko: Štěpánek - F. Novák, Blaťák, Němec, Čáslava, Kutlák, Krstev, Sičák, Mojžíš - Jágr, Hudler, Čajánek - Bednář, Červenka, Rolinek - Klepiš, Vašíček, Marek - Irgl, Hlinka, Hubáček. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Rozhovor reportéra Pavla Petra s Petrem Čajánkem po zápase se Švédskem

Švédsko: Liv - M. Karlsson, Bäckman, Magnus Johansson, Sondell, Viklund, Josefsson, O. Hedman, D. Tjärnqvist - Fabricius, Falk, Axelsson - Ericsson, Martensson, Weinhandl - Engqvist, Persson, Aslund - Omark, Harju, Zackrisson. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.