Čeští hokejisté prohráli v Brně s Finskem 2:3 v prodloužení

Čeští hokejisté prohráli ve druhém duelu na Kajotbet Hockey Games v Brně s Finskem 2:3 v prodloužení. Češi vedli po první třetině 2:0, Finové dokázali ve druhé části vyrovnat a ve třetí minutě nastavení rozhodl Tuomas Kiiskinen. Ve druhém sobotním duelu porazilo Rusko Švédsko 4:2 a vedou pořadí Euro Hockey Tour.

Čeští hokejisté prohráli ve druhém duelu Českých her v Brně s Finskem 2:3 v prodloužení | Zdroj: ČTK

Český tým v osmém přípravném duelu před mistrovstvím světa poprvé prohráli. Ve svém závěrečném duelu na Českých hrách nastoupí v neděli od 18 hodin proti Rusku, vítěz duelu si zajistí celkové prvenství v sérii Euro Hockey Tour.

Český tým začal dobře a v první třetině svého soupeře přehrával. Přežil i 25 sekund trvající dvojnásobné oslabení a ve 14. minutě využil přesilovku. Nedvěd ideálně přihrál obránci Němcovi a ten do odkryté branky skóroval. O tři minuty později slavila brněnská Kajot aréna podruhé, při hře čtyři na čtyři zvýšil na 2:0 Kašpar z levého kruhu.

Finové ale ve druhé třetině přidali na důrazu a odměnou jim bylo vyrovnání. Ve 27. minutě Štěpánek nechytil do lapačky vysoko letící puk a Petrell ho prostřelil. Poté se poprali Čáslava a Pesonen, za což dostali oba trest do konce utkání. Ve 32. minutě při vyloučení Tenkráta vyrovnal střelou od modré Mäenpää. Plekanec mohl vzápětí poslat Čechy znovu do vedení, ale neuspěl. Finsko mělo velkou šanci při vyloučení Nedvěda, ale puk skončil po závaru vedle Štěpánkovy branky.

Ve třetí třetině se oba týmy snažily rozhodnout, větší šance měla česká reprezentace, ale nakonec o vítězi rozhodlo až prodloužení. Finové unikli do přečíslení a Kiiskinen střelou do levého horního rohu Štěpánkovy branky rozhodl o zisku druhého bodu pro Finsko.

Česká republika - Finsko 2:3 v prodloužení (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Němec (P. Nedvěd, Hemský), 17. Kašpar (Novotný) - 27. Petrell, 32. Mäenpää (Hietanen, J. Jokinen), 63. Kiiskinen. Rozhodčí: Anisimov, Olenin (oba Rus.) - Blümel, Tošenovjan (oba ČR). Vyloučení: 7:7, navíc Čáslava 5 min. a do konce utkání - J. Pesonen 10 min. a 5 min a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6905

Česká republika: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Kindl - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Vincour, P. Nedvěd, Vondrka - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček

Finsko: Vehanen - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Söderholm, Niskala, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - J. Jokinen, M. Koivu, Kiiskinen - Mikael Granlund, Immonen, J. Pesonen - Kontiola, N. Kapanen, Pyörälä - Pihlström, Nokelainen, Petrell - od 29. navíc Kuparinen. Trenér: Jukka Jalonen, Petri Matikainen a Ari-Pekka Selin

Rusko - Švédsko 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky
: 35. Kuzněcov, 38. Kuljomin (Kornějev, Nikulin), 39. Žerděv (Těreščenko), 59. Žerděv (Těreščenko, Zaripov) - 39. Olausson (Andersson, S. Kronwall), 56. M. Karlsson (Olausson, J. Fasth). Rozhodčí:Fraňo, Šindler - Gabauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 5000

Rusko: Varlamov - I. Nikulin, Kornějev, Nikitin, Rjasenskij, Medveděv, Denisov, Kalinin, Jemelin - Žerděv, Těreščenko, Kuljomin - Tarasenko, Svitov, Širokov - Ketov, Šipačov, Zaripov - Kuzněcov, Burmistrov, Burdasov - Bodrov. Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.

Švédsko: V. Fasth - Ekholm, S. Kronwall, M. Karlsson, Frögren, Ahnelöv, V. Hedman, Brodin - Pettersson, J. Lundqvist, Harju - Andersson, Persson, Omark - Larsson, Järnkrok, Landeskog - J. Fasth, Olausson, Zackrisson - Bang, Lundh. Trenéři: Pär Marts, Peter Popovic a Roger Rönnberg