Čeští hokejisté rozdrtili Německo 8:1 a ve čtvrtfinále je čekají Švédové

Čeští hokejisté si na světovém šampionátu zahrají ve čtvrtfinále se Švédskem. V posledním duelu základní skupiny zvítězili nad Německem jasně 8:1, a vyhnuli se tak konfrontaci s lídrem z Ruska. Účast v play-off si zajistili také Slováci, kteří v přímém souboji porazili Francii 5:4.

Gól! Aleš Hemský právě střílí první branku do německé sítě.

Gól! Aleš Hemský právě střílí první branku do německé sítě. | Zdroj: Reuters

Jediný problém, který museli Češi překonat, byl vlastní gól, který v 8. minutě znamenal vyrovnání na 1:1. I s tím se ale v pohodě vypořádali, na úvodní branku Hemského z 2. minuty po povedeném blafáku, navázali do úvodní sirény ještě dalšími dvěma trefami. Tu první vstřelil obránce Krajíček, který si najel na perfektní nahrávku Vondrky na zadní tyč, druhou si dali Němci sami po nahození Erata v přesilové hře.

Český gólostroj se nezasekl ani ve druhé třetině, kterou po gólech Koukala v další početní výhodě, Krejčího a Novotného vyhráli 3:0. Petr Koukal, který se před tímto zápasem na světovém šampionátu nikdy neprosadil, skóroval i ve třetí dvacetiminutovce. Navázal na něj v přesilovce Blaťák, a stanovil tak konečný výsledek na 8:1.

Do české branky se vrátil podle plánu trenéra Aloise Hadamczika Jakub Štěpánek, horečka už pustila do zápasu obránce Ondřeje Němce, naopak stále chyběl Zdeněk Kutlák. Kromě něj dostali tentokrát volno Petr Nedvěd a Lukáš Kašpar, který má nespecifikované zdravotní problémy.

Čtvrtfinále si kromě Čechů zahrají také hokejisté Slovenska, kteří zvládli přímý souboj s Francií. Zdolali ji 5:4.

Česká republika - Německo 8:1 (3:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Hemský (Průcha), 11. Krajíček (Vondrka, Novotný), 17. Erat (Nakládal, Krejčí), 26. Koukal (Krajíček, Čáslava), 30. Krejčí (Tenkrát), 35. Novotný (Petružálek), 45. Koukal (Hemský, Průcha), 47. Blaťák (Krejčí, Plekanec) - 8. Greilinger (Schubert, Ullmann). Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rus.) - Arm (Švýc.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:7. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2114.

Česká republika: Štěpánek (51. Mrázek) - Nakládal, Blaťák, Krejčík, Čáslava, Mojžíš, Krajíček, Němec - Erat, Plekanec, M. Michálek - Frolík, Krejčí, Tenkrát - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Vondrka. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Německo: Endras - Reul, N. Goc, Fischer, Schubert, Krueger, Ondruschka, Lavallée - Tripp, Kink, M. Goc - Greilinger, Hospelt, Furchner - Barta, Pietta, Kaufmann - Reimer, Gogulla, Ullmann. Trenér: Jakob Kölliker.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít