Čeští hokejisté se na MS chystají na rozhodující bitvu s Kanadou

Postoupí naši hokejisté do čtvrtfinále mistrovství světa nebo jejich konečnou stanicí bude osmifinále? Jasnou odpověď dá dnešní program. Růžičkův tým nastoupí v Mannheimu proti Kanadě. Úvodní buly bude vhozeno v 16 hodin a 15 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TomášRolinek slaví jeden ze svých gólů proti Lotyšsku | Zdroj: ČTK

Na mannheimském ledě to bude souboj nervů. Kanaďané mají čtvrtfinále jisté, naši hokejisté potřebují vydolovat alespoň bod.

„Tak válka nervů, u mě to už je skoro každý zápas. Když se všimnete mých vlasů, tak tam najdete docela dost bílých a s tímhle zápasem jich bude více. Ty nervy jsou skoro každý zápas, my jsme tady ještě nezahráli nějaký klidový zápas,“ konstatoval trenér Vladimír Růžička a prozradil více o složení mužstva před rozhodující bitvou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté se na MS chystají na rozhodující bitvu s Kanadou

„Budeme hrát na 13 útočníků a 7 obránců. Samozřejmě budeme chtít hrát aktivně a zodpovědně dozadu, protože tam máme problémy, když nás tam rozmotají. Zdá se mi, že tam není dobrý přístup, pořád vyčkáváme, máme obavy. Musíme si hrát svojí hru, svůj hokej,“ říká Růžička.

Tlačit se před bránu

Hokej podpořený spolehlivým výkonem gólmana Tomáše Vokouna. Ten sice nezná podrobnosti o aktuální síle výběru země javorového listu, ví ale, že proti němu na opačné straně kluziště bude stát jeho někdejší spoluhráč z NHL Chris Mason.

„S Chrisem jsme skvělý kamarádi. Hráli jsme spolu dlouhá léta a je to skvělý člověk. Samozřejmě na ledě je to vždycky zvláštní, hrát proti svým kamarádům, ale to je součást NHL, protože tam se ti hráči strašně rychle mění. Takže není to nic neobvyklého a já se na ten zápas budu připravovat, jako na každý jiný,“ zdůrazňuje Vokoun.

Možná by ale česká jednička mezi tyčemi mohla prozradit recept na překonání kanadského gólmana.

„To je spíše pro hráče. On je dobrý gólman a myslím si, že na něj bude platit to samé jako na všechny. Jít do brány, clonit mu, aby pro něho bylo těžké hledat puk a samozřejmě chodit do brány, střílet a dorážet,“ prozrazuje recept Tomáš Vokoun.

Jsme stále ve hře

Platit by mohl také um kapitána Tomáše Rolinka. Lotyšsku dal dva góly v oslabení. S ohledem na rychlost, jakou se probil k brance, se neubránil otázce, jestli ve Žďáru náhodou netrénuje s Martinou Sáblíkovou.

„(smích) Ta by mi dala! Martina je výborná, ale to jsme odbočili. Nijak to netrénuji, to je náhoda a je jenom dobře, že jsem to takhle uhráli, protože jsme věděli, že ten zápas musíme vyhrát za každou cenu,“ říkal spokojeně Tomáš Rolinek.

Jisté také je, že po výhře nad Lotyšskem si mohli hráči částečně vydechnout. Zůstávají ve hře o čtvrtfinále.

„Ulevili jsme si hodně samozřejmě, ale ten turnaj pokračuje dál a ikdyž to nebyl žádný extra hezký zápas na koukání, tak to vítězství se počítá. Vyhráli jsme a zase máme šanci bojovat dál a pro nás ten turnaj nekončí,“ shrnul kapitán českého týmu.

Snad nebude končit ani po duelu s Kanadou. Mimochodem, při vítězství a následné večerní výhře Švýcarska nad Švédskem by Češi postupovali dokonce ze druhého místa.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme