Čeští hokejisté se přiblížili na MS "20" postupu, čeká na ně ale ještě překvapení ze Švýcarska

Hokejisté do dvaceti let potvrdili na mistrovství světa roli favorita. Výhra 4:2 nad Lotyšskem je ale stála možná víc sil, než sami čekali. Podstatné však je, že tým trenéra Miroslava Přerosta zůstává ve hře o postup do čtvrtfinále. Dokonce může postupovat z prvního místa a to by navíc znamenalo jistotu semifinálové účasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté na mistrovství světa do 20 let v Rusku | Foto: Pavel Petr

Po porážce od Švédů a výhře nad Finy Češi věděli, jak je důležité s ohledem na další vývoj šampionátu papírově slabší Lotyšsko porazit. Hráči se burcovali, tušili, že soupeře nesmí podcenit.

Naopak do zápasu musí jít s maximální zodpovědností a především se snahou rychle získat vedení na svou stranu.

„Byly to nervy, ale my jsme nečekali lehké utkání. Protože Lotyši tady odehráli výborné zápasy proti Finům i Švédům. Včera se v tom zápase dlouho drželi v šancích, tak jako dnes. Švédové rozhodli až v závěru stejně jako my,“ hodnotil zápas trenér Miroslav Přerost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejová "20" porazila na MS Lotyšsko, už ale myslí na Švýcary

A vyzdvihnul ještě jednu důležitou věc. „Mužstvo ukázalo charakter, nepodlehlo panice, nezačaly se tam odehrávat taktické chyby. Mužstvo bylo organizované do poslední chvíle, věřili jsme, že soupeře zlomíme. Střídačka žila, pracovala. Takovéhle zápasy můžou mužstvo posilovat.“

Věděl to i Tomáš Hertl. Mrzelo ho jen, že po vedoucím gólu Češi přeci jen polevili. A to by se v další fázi turnaje nemuselo vyplatit.

„Lotyši nás hodně trápili. Měli jsme hodně šancí, zvlášť já. Celý zápas jsem zbytečně vymýšlel, chtěl jsem pořád dělat nějaké hezké akce. Ale tohle už se nemůže stát, musím začít víc střílet,“ nešetřil sebekritikou slavistický útočník.

V myšlenkách už má závěrečný duel ve skupině proti Švýcarsku. „Budeme chtít vyhrát, abychom měli co nejlepší pozici ve skupině. A můžeme klidně bojovat i o první místo, když Finové porazí Švédy. To by pro nás bylo nejlepší, co by mohlo být. Ale my se musíme soustředit, abychom ten zápas (se Švýcarskem) urvali a v klidu si pohlídali play-off.“

Postupová matematika je složitá. Podstatné je, že český výběr má vše ve své moci. K účasti ve čtvrtfinále může stačit národnímu týmu i bod, pokud ale Finsko v závěrečném utkání neporazí Švédsko v základní hrací době.

Vítězství nad Švýcary naopak oživí naději na prvenství ve skupině a přímý postup do semifinále. V tom případě by Češi naopak drželi palce Finům. Ale pozor! Švýcaři patří k největším překvapením šampionátu.

„Tady se může stát cokoli. My se samozřejmě soustředíme na svůj zápas, ale Švýcaři jsou výborní, odehráli tady dvě skvělá utkání proti Finům i Švédům, dotáhli zápasy do prodloužení resp. na penalty,“ konstatuje trenér Přerost.

A navíc dodává. „Nebude to vůbec jednoduchý soupeř, nepodceňoval bych ho. Vůbec bych nehovořil o tom, že tady mají slabý tým. Naopak tady mají výborný tým, který tady ještě může někoho překvapit. Samozřejmě chceme získat tři body, ale může se stát cokoli.“

Hokejová dvacítka ale musí v Ufě počítat s minimem času na odpočinek. „Doplníme, co potřebujeme, abychom nebyli unavení. Potřebujeme, co nejrychleji domu, na hotel, najíst se a brzo jít spát,“ nabízí recept na úspěch útočník Petr Beránek.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme