Čeští hokejisté se připravují na brněnský duel se Švédskem

Hokejovou reprezentaci prověří v Brně Švédsko. Druhé vystoupení na Českých hrách rozehraje tým trenéra Aloise Hadamczika ve 14 hodin. S nadějí, že je stále ve hře celkové prvenství v letošním ročníku Euro Hockey Tour.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Nakládal v tvrdém souboji s Juhamattim Aaltonenem z Finska | Zdroj: ČTK

„Proč o to nehrát? Jedna věc je příprava, druhá je prezentace hráčů, třetí věc je reprezentace a samozřejmě tady chodí diváci a hrajeme to pro lidi,“ ví moc dobře Alois Hadamczik. První zápas s Finy Češi na ledě brněnské Kajot Arény zvládli. Brali výhru 3:2. Konfrontace se Švédy nabídne jiný duel.

„Trochu jiný styl hry, Švédové hrají víc agresivně, víc napadají, nedají nám pokoj, budeme napadaní hned u nás v pásmu. S tím se musíme vyrovnat. Možná budou mít trochu lépe propracovanou obranu, ale myslím si, že všechny tři zápasy jsou náročné a chtěl bych vidět ten tým, že umí zopakovat ten výkon, a že přijde s takovým nasazením a vůlí, jak jsme hráli,“ pokračuje trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český výběr čeká houževnatý soupeř ze Švédska

Nakonec, hraje se o nominaci na mistrovství světa. Maximální nasazení je proto samozřejmostí. I pro obránce Jakuba Nakládala, který uznává kvalitu švédského výběru. „Vynikají spíš silovým hokejem, jsou silní na puku, jsou šikovní a podle mě také komplexnější. Bude to úplně jiný zápas, ale když se na něj dobře připravíme a všech pět lidí na ledě budeme hrát dozadu, tak by mohla vést cesta k úspěchu.“

Navíc Češi budou mít v zádech skvělé publikum. Na druhou stranu čeká je znovu boj s teplem. „Fanoušci byli výborní, ale to teplo bere člověku spoustu sil. Bylo to stejné minulý rok, kdy byla také vedra, takže to je trochu nepříjemné, ale je to pro oba týmy stejné,“ je přesvědčen Jakub Nakládal.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme