Čeští hokejisté se sešli před Karjala Cupem kompletní včetně Plekance

Česká hokejová reprezentace se v Praze sešla před úvodním podnikem Euro Hockey Tour, finským Karjala Cupem. Trenéru Aloisi Hadamczikovi se hlásilo 21 hráčů včetně šesti posil ze zámořské NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká hokejová reprezentace se sešla na prvním tréninku před Karjala Cupem | Zdroj: ČTK

"Přijeli všichni zdraví včetně Kuby Svobody, máme tady kompletní mužstvo. Řekli jsme si, co chceme hrát v obraně i v útoku. Řekli jsme si určité zásady, v úterý řeknu gólmanům, který z nich bude chytat," popsal reprezentační kouč Alois Hadamczik to, co zaznělo na první krátké poradě s týmem.

Výluka v NHL mu tentokrát umožnila i uprostřed sezóny povolat do národního týmu hráče jindy působící v zámoří.

"Je to trošku neobvyklé, je to už dlouho, co jsem byl v reprezentaci během sezony, možná to bylo v juniorech. Ale když ta možnost je, jsem za ni rád," těší největší hvězdu Hadamczikova výběru Tomáše Plekance.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejiová reprezentace se sešla před Karjala Cupem

Útočník Montrealu se už v předstihu domluvil s reprezentačním trenérem, že v rámci Krajala Cupu odehraje pouze domácí zápas se Švédskem.

"Jsem rád, že i při nemoci jeho táty řekl, jo, to utkání hrát budu. Jsou to hráči největších kvalit, kdyby mi řekli, že nepojedou, nemohl bych říct ani popel," uvědomuje si Alois Hadamczik.

Tomáš Plekanec ale souhlasil alespoň s jedním zápasem, přitom kromě rodinných problémů sám cítí, že by potřeboval během pauzy spíš trénovat, než cestovat za reprezentačními zápasy v přípravě.

"Program tady není tak náročný, hraje se pátek-neděle, někdy je tam vložené úterý nebo středa, takže toho místa pro trénink je tam pořád dost. Když odehraju jen tu středu, pořád bude do konce týdne spousta času trénovat," říká Tomáš Plekanec.

Hubáček nechal rodinu ve Finsku a přiletěl na sraz

Podobným srdcařem v českém týmu je kromě jiných i Petr Hubáček, který upřednostnil reprezentační akci před odpočinkem. Navíc do Finska, kde během sezóny působí, za ním po dlouhé době přijela rodina.

"Přijeli do Finska, já řekl: Dobrý den! a jel jsem do Česka. Ale ne, jsou tam už týden. Jsem rád za každou možnost si zahrát, nikdo nemůže říct, jestli to nebude naposledy. Člověk si řekne, kurnik šopa, teď jsem mohl mít čtyři dny volna, mohl jsem si odpočinout, trošku to vypustit z hlavy. Ale nikdy bych neodmítl, vždycky jedu. Na druhou stranu přiznávám, že je to pro mě rok od roku náročnější," popisuje Petr Hubáček.

Česká reprezentace se poprvé v nové sezoně, ve které bude obhajovat vítězství v Euro Hockey Tour, Euro Hockey Challlange a bronz z mistrovství světa, představí ve středu v Liberci v souboji se Švédskem.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme