Čeští hokejisté se těší v Brně na výborné fanoušky

V Brně začínají České hokejové hry. Program posledního z turnajů Euro Hockey Tour určil na úvod našim hokejistům za soupeře Finy. Hrát se bude od 18 hodin a 10 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se fotografují při tréninku v brněnské hale Rondo se žáky speciálních škol | Zdroj: ČTK

V právě probíhající sezóně Hadamczikův výběr Seveřany zdolal pouze jednou po samostatných nájezdech. Největší hvězdou v sestavě Finů je aktuálně útočník Minnesoty Mikko Koivu.

Proti budou stát osobnosti, jakými jsou Jaromír Jágr, Ondřej Pavelec, Radek Martínek, Martin Havlát nebo Milan Michálek. Představí se také útočník Jan Marek. Ten se těší na skvělou atmosféru. Ostatně, brněnští příznivci dokáží vytvořit skutečné peklo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté se těší v Brně na výborné fanoušky

„Já jsem to teď vždycky sledoval v televizi z Českého domu v Moskvě. A byl jsem unešený brněnskými fanoušky! Takže už se moc těším na ten pověstný brněnský kotel. Doufám, že si to užijeme a odehrajeme dobrý zápas, aby byli fanoušci spokojení,“ uvedl Jan Marek.

Diváci mají ještě o jeden důvod víc přijít do hlediště. Kvůli zranění sice vypadl ze sestavy národního týmu Marek Kvapil, nechybí však další z opor Komety Petr Hubáček. V reprezentaci si chce především spravit chuť po sezóně, ve které brněnští hokejisté po skvělém úvodu nakonec museli absolvovat zápasy skupiny o udržení.

„Samozřejmě zklamání to bylo velké, hlavně po průběhu sezóny, který v Kometě byl. Ty první dva až tři měsíce byly hodně slušné a potom ten propad byl o to ještě větší,“ konstatoval Petr Hubáček. Zklamání už prý ale přebolelo. Blíží se mistrovství světa a je tady pro všechny nová výzva.

Na šampionátu by po loňském triumfu nechtěl chybět ani další z útočníků Jiří Novotný. Ví moc dobře, že Češi nejen v Brně, ale především následně v Bratislavě, budou hrát pod tlakem. Fanoušci očekávají znovu atak medailových pozic.

„Každý očekává od týmu nějaký úspěch. Ale zase na druhou stranu, kdy popravdě český fanoušek od hokeje, na jakémkoliv mistrovství a olympiádě, neočekával nějaký výsledek. Prostě český hokej patří dlouhodobě ke špičce a bylo by špatné jet na mistrovství a říct – uvidíme, jestli tu medaili uděláme. Každý ví, že hráči na to tady jsou,“ prohlásil před utkáním s Finskem Jiří Novotný.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme