Čeští hokejisté se vracejí do Stockholmu, rádi by navázali na loňský úspěch

Hokejová reprezentace se vrátila na místo činu. Před rokem vyrazila ze švédského Stockholmu za bronzovou medailí z mistrovství světa. Ani letos se tým vedený Aloisem Hadamczikem nechce vracet bez cenného kovu. Na startu turnaje ho v pátek čeká Bělorusko, o den později poté domácí Švédsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán českého celku Jiří Novotný | Zdroj: ČTK

Před rokem Češi v semifinále turnaje podlehli Slovensku, v duelu o bronz však v Helsinkách porazili domácí Finy. Čeští fanoušci už zkrátka berou medaili jako samozřejmost.

„Tři roky po sobě jsme přivezli medaili, jádro té party zůstalo. Každý, kdo ty zkušenosti má a na šampionát jezdí, tak ví, že to je o tom přejít čtvrtfinále, což se nám poslední tři roky dařilo. Pak už je to vabank. Třeba minulý rok, kdy jsme šli do zápasu se Slovenskem jako favorité, jsme prohráli. Nakonec to ale bylo vynikající třetí místo. Také letos bude každá medaile úspěch,“ vzal si slovo jeden z nejpovolanějších, kapitán Jiří Novotný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejová reprezentace se po roce vrací do Stockholmu, kde se bude snažit uhrát co nejlepší výsledek na MS

Nervozitu si dva dny před zahájením mistrovstvím světa nepřipouští. Nakonec, není pro něj zdaleka prvním.

„Jedu na šesté mistrovství po sobě, takže už jsem trošku otrkanější. Teď je to ještě dobré, ale myslím, že před prvním zápasem nějaká nervozita bude.“

Další hráč českého výběru, útočník Petr Tenkrát, uzavřel na Českých hokejových hrách první stovku reprezentačních startů. Do Stockholmu se navíc vydal s jistotou nového angažmá pro nadcházející sezónu, ve které se vrátí na kladenský led.

„Pokaždé, když se člověk dostane na mistrovství, tak je to odměna za celou sezonu. Teď se budeme snažit udělat nějaký úspěch, který bychom samozřejmě všichni chtěli,“ říká zkušený útočník.

Výhodou pro hokejovou reprezentaci může být skutečnost, že ji v rámci turnaje nečeká žádný přesun.

„Je výhoda, když se tým nemusí stěhovat. Loni stálo to přejíždění do Helsinek hodně sil. Jen nevím, jestli je výhoda hrát ve stejném městě jako minulý rok, ale s tím se musíme poprat. Hlavně doufám, že bude chodit víc lidí,“ dodává Petr Tenkrát.

V tomto směru zůstal loňský šampionát skutečně za očekáváním. O tom nadcházejícím se může v otázce diváckého zájmu jen spekulovat.

„Globen je nádherná hala. Když je to vyprodané, tak je příjemné tam hrát. Já se upřímně přiznám, že oni se o fanoušcích ani moc nebavili. A sám osobně jsem si nevšiml nějakých velkých reklam, které by doprovázely přípravy na šampionát. Ani když jsme hráli play-off, tak jsem si žádných nevšiml. Sám nevím, asi bych spekuloval, jak to bude vypadat. Pro mě to bude také překvapení,“ přiznává gólman Alexandr Salák, působící ve švédském Färjestadtu.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme